Błędy przy zdejmowaniu hybrydy. 5 najgorszych rzeczy, które możesz zrobić

by

Manicure hybrydowy może wyglądać naprawdę fantastycznie – oczywiście wtedy, gdy jest wykonany w odpowiedni sposób. Pamiętaj, żeby zawsze – przed rozpoczęciem nowej stylizacji – dokładnie usunąć poprzednią. Jakie błędy przy zdejmowaniu hybrydy są najczęściej popełniane przez paznokciomaniaczki? Jest ich więcej, niż mogłoby się wydawać. Warto mieć na uwadze, że nieodpowiednie usunięcie poprzedniego manicure może wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla płytki. Dlatego też dokładnie zapoznaj się z naszym dzisiejszym tekstem i rób wszystko, by uniknąć tych 5 najczęściej popełnianych błędów!

Zbyt gwałtowne zdejmowanie hybrydy

Pierwszy omawiany przez nas błąd popełniają głównie te kobiety, które chcą zbyt szybko pozbyć się pozostałości po poprzedniej stylizacji. Podobnie jak w przypadku innych kwestii, i w tej pośpiech nie zawsze jest wskazany! Czy wiesz, że konsekwencją zerwania powłoki płytki jest najczęściej zniszczenie paznokci (w nieco bardziej optymistycznym wariancie – ich osłabienie)? Dlatego zdecydowanie nie warto jest “przyspieszać” proces usuwania hybrydy, nie czekając na samoistne “odejście” lakieru. Z tym błędem przy zdejmowaniu hybrydy związany jest również kolejny, nie mniej istotny.

Pomijanie niektórych etapów procesu usuwania hybrydy

Nie tylko zbyt gwałtowne zdejmowanie hybrydy skutkuje uszkodzeniem i osłabieniem płytki. Także usuwanie jej w nieodpowiedni sposób jest zdecydowanie szkodliwe. W naszych tekstach często podkreślamy, jak istotne jest stosowanie się do instrukcji i procesów. Ściąganie hybrydy – mimo że wiele kobiet uważa za banalnie proste – również składa się z co najmniej kilku etapów. Niektóre paznokciomaniaczki popełniają błąd już na samym początku, nie matowiąc topu przed pokryciem paznokci folią nasączoną zmywaczem. W przypadku usuwania hybrydy frezarką, tu ogromnym problemem jest nieumiejętność pracy z urządzeniem lub dobór niewłaściwej końcówki. W obu przypadkach można zdecydowanie uszkodzić sobie paznokcie.

zdejmowanie hybrydy z paznokci

Używanie pilnika do usuwania hybrydy

Uprzedzamy – ten błąd może być bardzo “kosztowny” dla Twojej płytki! Z czego on wynika? Bądźmy szczerzy, zbyt często idzie się “na skróty”. Wiele kobiet narzeka na to, że po usunięciu hybrydy kondycja ich płytki się zdecydowanie pogorszyła. Stąd też wynika mit dotyczący negatywnego wpływu manicure hybrydowego na paznokcie. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Najczęściej płytka jest zniszczona nie z powodu samej stylizacji, co np. nieumiejętnego usunięcia poprzedniego manicure. Osoby początkujące, chcąc sobie “ułatwić” pracę, używają chociażby pilnika do zdjęcia (albo wręcz zdarcia) hybrydy, podczas gdy powinno się go stosować do innych czynności w ramach usuwania stylizacji. Jeśli popełnia się ten błąd, nic dziwnego, że kondycja paznokci ulegnie pogorszeniu. Tyle że nie jest to winą manicure hybrydowego, a nieodpowiedniego używania pilnika.

Ręczne odrywanie schodzącego lakieru

Czy zdarzyło Ci się kiedyś “automatycznie” zdrapać z paznokcia pozostałości lakieru hybrydowego? Wiele kobiet myśli, że skoro już część hybrydy zeszła “sama”, nic się nie stanie, gdy resztę ściągnie się ręcznie. To kolejny błąd przy zdejmowaniu hybrydy. Niestety, jego konsekwencje potrafią być naprawdę negatywne. Walka z łamiącą się płytką jest bardzo trudna, więc jeden zły ruch może kosztować Cię tygodnie pracy, by paznokcie powróciły do dobrej kondycji.

Stosowanie płatków kosmetycznych do zdejmowania hybrydy

To, że wszędzie pisze się i mówi o konieczności stosowania wacików bezpyłowych do usuwania hybrydy, nie jest żadną przesadą! Pewnie wiele razy miałaś pokusę, by użyć do tego zwykłych płatków kosmetycznych…? Mamy nadzieję, że jednak zaniechałaś tego działania! Waciki tego typu mają charakterystyczne włókna, które mogą przyczepiać się do lakieru hybrydowego. W konsekwencji nie tylko znacząco utrudnia to zdjęcie hybrydy, ale i negatywnie wpływa na kondycję płytki. Zresztą, z bardzo podobną sytuacją mamy do czynienia, zamieniając folię do usuwania lakieru na zwykłą folię spożywczą.

manicure hybrydowy

Błędy przy zdejmowaniu hybrydy – unikaj ich i ciesz się zdrową płytką!

Jeżeli będziesz unikać powyższych błędów przy zdejmowaniu hybrydy, Twoja płytka powinna pozostać w dobrej kondycji. Pamiętaj jednak również o tym, że równie ważna jest także pielęgnacja paznokci. Aplikacja produktów, takich jak odżywki czy bazy wzmacniające, pozwoli Ci skutecznie uniknąć pęknięć i złamań płytki. Nie można zapominać, że zdrowe paznokcie to paznokcie, na których każdy manicure hybrydowy utrzymuje się przez maksymalny, możliwy okres!

0