Wybór pędzelków. Na co zwrócić uwagę, wybierając pędzelki do żelu, akrylu, akrylożelu i zdobień?

by

Wybór pędzelków w sklepach kosmetycznych jest tak ogromny, że znalezienie produktu do konkretnego celu potrafi być naprawdę trudne. Bywa tak, że początkujące paznokciomaniaczki kupują jeden pędzel “do wszystkiego”. Niestety, nie jest do najlepszy wybór. Na co więc zwracać uwagę, wybierając pędzelki do poszczególnych typów stylizacji czy zdobienia paznokci? Zapoznaj się z naszymi poradami, a zakup pędzelków powinien stać się dla Ciebie zdecydowanie prostszy!

Dlaczego odpowiedni wybór pędzelków jest tak istotny?

Czy wiesz, że niektóre stylistki paznokci określa się mianem artystek? Nie ma w tym zresztą żadnej przesady – to, co potrafią “wyczarować” na paznokciach, często przypomina małe dzieło sztuki!

Pomyśl więc – skoro np. malarze posiadają tak wiele pędzli, do różnych farb czy technik, dlaczego stylistki paznokci (czy zaawansowane paznokciomaniaczki) nie miałyby mieć inaczej? Podpowiemy Ci, że odpowiedni wybór pędzelków jest szalenie istotny z wielu różnych przyczyn. Bywa nawet tak, że zastosowanie produktu o niewłaściwym przeznaczeniu potrafi całkowicie zepsuć dobrze zapowiadającą się stylizację paznokci!

pędzelki molly lac

Co brać pod uwagę podczas wybierania pędzelków?

Wiesz już, jaki pędzelek jest Ci potrzebny? Świetnie się składa, bo nie zawsze jest to tak oczywiste. Teraz pora wybrać odpowiedni rodzaj.

Pędzelki różnią się pod wieloma względami. Wybierając pędzelek, zwróć szczególną uwagę na poniższe rzeczy.

Rodzaj włosia

Włosie w pędzelkach może być naturalne lub syntetyczne. Co do zasady, naturalne włosie sprawdzi się najbardziej do farbek, natomiast syntetyczne do zdobień hybrydami lub żelami.

Kształt i zabezpieczenie włosia

Czy zauważyłaś, że niekiedy w sklepach pędzelki leżą całkowicie “luzem” i wyglądają tak, jakby już były używane lub były niestarannie wykonane? Wszystko dlatego, że mają np. nierówne lub – niczym niezabezpieczone – odkształcone włosie. Nie da się ukryć, że takie pędzelki nie posłużą Ci długo, a czasami – zamiast “pomóc” w wykonaniu manicure – tylko go zepsują!

Długość i grubość włosia

Włosie pędzelka nie może być ani za długie, ani za krótkie. Dodatkowo, szczególnie w przypadku pędzelków do zdobień, warto zwrócić szczególną uwagę na to, by włosie było maksymalnie cienkie, niemal jak igła!

Wybór pędzelków. Na co zwrócić uwagę, wybierając pędzelki do żelu, akrylu, akrylożelu i zdobień? 1

Jakie pędzelki wybrać do żelu, akrylu, akrylożelu i zdobień?

Skoro wiesz już, na co patrzeć podczas wyboru pędzelków, pora napisać kilka słów o tym, jakie pędzelki sprawdzą się do poszczególnych metod i technik stylizacji!

Pędzelki do żelu

Stylistki najczęściej mają kilka pędzelków do żelu o różnej szerokości. Wiąże się to z tym, że dopasowuje się je do płytki paznokcia. W przypadku pędzelków tego typu, w sklepach znajdziesz zarówno produkty o włosiu naturalnym, jak i syntetycznym. Częściej używa się tych pierwszych, ponieważ praca z nimi jest bardziej komfortowa.

Kształt pędzelka również ma decydujące znaczenie. Pędzle do żelu są najczęściej płaskie z zakończeniem prostopadłym, owalnym lub w szpic. Każdy z nich ma inną “funkcję” podczas wykonywania stylizacji. Prostopadłe pędzelki są najlepsze do budowy paznokcia, te w szpic nadają się m.in. do ombre, natomiast pędzelki owalne świetnie radzą sobie z pracą przy skórkach.

Pędzelki do akrylu

W przypadku pędzelków do akrylu, tu również najczęściej wybiera się produkty z włosiem naturalnym. Z reguły posiadają one precyzyjną końcówkę o ostrym zakończeniu, która umożliwia nakładanie akrylu przy skórkach i dalsze rozprowadzanie go na cały paznokieć.
Jakość pędzelka do akrylu ma ogromne znaczenie dla końcowego efektu stylizacji.

Pędzelki do akrylożelu

Pędzelek do akrylożelu z reguły przypomina swoim wyglądem analogiczny produkt do techniki żelowej. Jest jednak najczęściej składany i dwustronny. Z jednej strony ma pędzelek, a z drugiej – metalową szpatułkę, która zdecydowanie ułatwia pracę stylistce. Stylistki AllePaznokcie w szczególności polecają pędzelki sylikonowe, które są najbardziej odporne ze wszystkich dostępnych w sprzedaży.

Pędzelki do zdobień

Jak już wspomnieliśmy, pędzelki do zdobień są z reguły bardzo cienkie, ponieważ wymaga się od nich, by umożliwiały maksymalnie precyzyjną pracę. W naszym sklepie internetowym znajdziesz zarówno naturalne, jak i syntetyczne pędzle do zdobień – to, które wybierzesz, zależy już tylko od Ciebie. Weź pod uwagę to, z którymi pracuje Ci się po prostu lepiej.
Jeśli nie pędzelki do zdobień, to co? Polecamy również sondy, które świetnie sprawdzą się podczas wykonywania precyzyjnych kształtów na paznokciach.

wybór pędzelków w sklepie allepaznokcie

Gdzie kupić najlepsze pędzelki do stylizacji paznokci?

Szukasz dobrych pędzelków do stylizacji paznokci? Na naszej stronie AllePaznokcie.pl znajdziesz dziesiątki produktów wysokiej jakości! Gwarantujemy, że z ich pomocą wykonasz wiele pięknych stylizacji!

0