Jak bezpiecznie zdjąć hybrydę w domu?

by

Znajdujemy się obecnie wszyscy w bardzo trudnej sytuacji… Sytuacji, w której pójście do kosmetyczki schodzi na dalszy plan z uwagi na nasze bezpieczeństwo – klientek oraz stylistek paznokci. Manicure hybrydowy wykonuje regularnie ogromna liczba kobiet na całym świecie. Jak sobie poradzić, gdy kilkutygodniowy odrost nie tylko przeszkadza w codziennych czynnościach, ale i wygląda bardzo nieestetycznie? Rozwiązanie jest tylko jedno…

Należy zdjąć hybrydę w domu!

Pytanie – jak to zrobić? Jeśli nigdy nie wykonywałaś manicure hybrydowego w domu, z pewnością zdejmowanie hybrydy także jest Ci obce. Wiele paznokciomaniaczek obawia się, że w trakcie tego zabiegu uszkodzi płytkę, co rzeczywiście jest możliwe. Warto jednak już na samym początku podkreślić, że przy zachowaniu ostrożności i postępowaniu zgodnie z odpowiednią procedurą, zdejmowanie hybrydy nie jest aż tak skomplikowane!

Co jest potrzebne do zdejmowania hybrydy w domu?

Bardzo często fachowe stylistki paznokci hybrydę zdejmują przy pomocy frezarki. Jest to najszybszy i relatywnie prosty sposób, o ile ma się w tym doświadczenie. Co w sytuacji, gdy nie dysponujesz profesjonalnym sprzętem do zdejmowania hybrydy? Czy w takim przypadku nie da się zrobić tego w warunkach domowych bez uszkodzenia płytki? Na szczęście wystarczy kilka dość podstawowych akcesoriów, by pozbawić paznokcie warstwy hybrydy…

Preparat do rozpuszczania lakieru

Najważniejszym produktem do zdejmowania hybrydy jest preparat do rozpuszczania lakieru. Istnieje kilka opcji, co można wykorzystać. Najbardziej oczywistym wyborem jest zmywacz, który na opakowaniu ma napis, że jest dedykowany dla hybryd. Jeżeli jednak nie masz go w domu, możesz użyć removeru lub “tradycyjnego” zmywacza do paznokci. Jedynym warunkiem koniecznym jest w tym przypadku posiadanie przez niego acetonu.

Pilnik

Kolejnym produktem, od którego tak właściwie zaczyna się cały proces zdejmowania hybrydy, jest pilnik. Najlepiej wybrać ten o gradacji 180 lub 240. To nim na początku staraj się zetrzeć warstwę lakieru hybrydowego z płytki, pamiętaj oczywiście o byciu delikatną. Jeśli będziesz posługiwać się pilnikiem zbyt agresywnie, możesz uszkodzić paznokieć.

Folia aluminiowa

Folia aluminiowa przyda Ci się po aplikacji na płytkę waciku z preparatem do rozpuszczania lakieru. Pamiętaj, by jak najbardziej szczelnie owinąć nią paznokieć i nie śpieszyć się z jej zdjęciem.

Kopytko ceramiczne lub drewniany patyczek

Te sprzęty przydadzą się na końcu procesu zdejmowania hybrydy. Zeskrobuje się nim pozostałości lakieru hybrydowego z płytki. W tym przypadku również należy pamiętać o byciu delikatną z uwagi na ryzyko uszkodzenia płytki.

Waciki

Waciki są niezbędne do aplikacji preparatu do rozpuszczania lakieru. To na nie nakłada się folię aluminiową.

Proces zdejmowania hybrydy w domu – krok po kroku

Po zaopatrzeniu się we wszystkie niezbędne sprzęty, możesz przejść przez proces zdejmowania hybrydy! Zrób to na podstawie naszych wskazówek, a na pewno Ci się uda!

jak_zdjąć_hybrydę_w_domowych_warunkach

Spiłowanie płytki

Na początku pilnikiem postaraj się zetrzeć warstwę lakieru hybrydowego z płytki. Rób to niezbyt mocnymi, ale stanowczymi ruchami. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia płytki, jednocześnie pozbawiając się już części hybrydy.

Aplikacja preparatu do rozpuszczania lakieru

Po spiłowaniu płytki, przygotuj 10 wacików – każdy na jeden paznokieć. Zamocz każdy w płynie do rozpuszczania lakieru i połóż na płytkę.

Owinięcie płytki folią aluminiową

W dalszej kolejności owiń paznokcie szczelnie folią aluminiową. Tylko dokładność gwarantuje Ci wysoką skuteczność. W trakcie tej czynności zwróć szczególną uwagę, czy waciki wciąż znajdują się na płytce. Najczęściej z folią na paznokciach czeka się maksymalnie kwadrans. Po tym czasie hybryda powinna zostać już dostatecznie rozmiękczona.

Pozbycie się pozostałości hybrydy

Ostatnim etapem jest zdjęcie folii aluminiowej, wyrzucenie wacików i usunięcie pozostałości lakieru hybrydowego. Robi się to najczęściej drewnianym patyczkiem lub ceramicznym kopytkiem. Co istotne – jeśli po usunięciu 2-3 folii widzisz, że lakier wciąż trzyma się dość mocno, poczekaj z usuwaniem resztek lakieru jeszcze kilka minut.

Po zdjęciu hybrydy pamiętaj o pielęgnacji!

Co zrobić, gdy zdejmowanie hybrydy zakończyło się sukcesem? Możesz pokusić się o wykonanie nowej stylizacji paznokci albo dać swoim płytkom choć przez chwilę odpocząć. Jeśli zdecydujesz się na drugie rozwiązanie, wtedy zadbaj szczególnie o swoje dłonie. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu, zaaplikuj odżywkę wzmacniającą MollyLac Base 3 in 1 lub oliwkę regenerującą, wmasuj w płytkę paznokcia i skórki. Regularnie odsuwaj skórki. Wtedy, gdy zdecydujesz już o powrocie do hybrydy, Twoje paznokcie odwdzięczą Ci się trwalszą stylizacją i zdecydowanie lepszą kondycją!

2