Wyposażenie salonu manicure – na co zwracać uwagę i czego potrzebujesz

by

W przypadku wielu miłośniczek stylizowania i zdobienia paznokci przychodzi wreszcie czas na zamienienie swojej pasji w biznes i otworzenie własnego salonu manicure. Na co zwrócić uwagę, podejmując taki krok? Jakie wyposażenie jest do tego niezbędne? Czego potrzebujesz by otworzyć swój własny salon manicure?

białe paznokcie hybrydowe

 

Wybierz i zorganizuj miejsce

Na początek na pewno będziesz potrzebować właściwego miejsca do rozpoczęcia prowadzenia swojego salonu manicure. Musi to być miejsce, w którym pomieścisz stanowisko do wykonywania stylizacji paznokci, ale także wszystkie niezbędne przyrządy i materiały oraz zorganizujesz przestrzeń dla klientek, oczekujących na swoją kolej. Wybierając konkretny lokal zastanów się, gdzie ustawisz poszczególne meble. Gdzie jest możliwość zamontowania umywalki, gdzie są gniazdka elektryczne do podpięcia na przykład lampy do manicure hybrydowego oraz czy samo miejsce zachęca do odwiedzenia, jest schludne i pasuje do Twojej koncepcji, a także jest zlokalizowane tam, gdzie spodziewasz się mieć sporo klientek.

Pomyśl też, czy planujesz rozwijać swoją działalność o inne usługi kosmetyczne albo nowe stanowiska do wykonywania manicure – wtedy zdecyduj się na większą przestrzeń, gdzie będziesz mogła w miarę rozwoju działalności wstawić fotel do wykonywania zabiegów kosmetycznych czy kolejne biurko do wykonywania manicure. Nie zapominaj o mniej praktycznych elementach aranżacji przestrzeni – ciekawe kolory ścian, intrygująca fototapeta, stylowe dekoracje mogą dodatkowo zachęcić klientki do odwiedzenia właśnie Twojego salonu.

Zakup meble

Do wyposażenia salonu manicure potrzebujesz przede wszystkim wygodnego, odpowiednio dużego biurka. Wybierz najlepiej mebel w jasnych kolorach, przy którym będziesz najlepiej widziała, jak idzie Ci stylizowanie paznokci swoich klientkom. Zainwestuj w porządny fotel – planujesz w końcu spędzać w nim długie godziny, a po drugiej stronie stołu Twoje klientki na pewno także chętnie odpoczną na wygodnym siedzisku. Biurko musi być uzupełnione o podpórkę na dłonie – rzecz niezbędna w salonie manicure! Wykonywanie stylizacji paznokci ułatwi Ci wygodne źródło światła w postaci lampy. Dokup ponadto szafy i szafki do trzymania produktów i urządzeń i nie zapomnij o koszu na śmieci. I tak podstawowe wyposażenie swojego salonu manicure już masz!

Zakup urządzeń

Do twojego salonu manicure potrzebujesz kilku – wprawdzie niewielkich, ale – bardzo potrzebnych urządzeń. Na pierwszym miejscu listy zakupów w kategorii urządzeń będzie na pewno lampa UV/LED. Tutaj przede wszystkim warto dobrze rozeznać się w szerokiej ofercie lamp do manicure hybrydowego i zdecydowanie nie oszczędzać – koniecznie zainwestuj w profesjonalny sprzęt, co do którego działania będziesz pewna i który w najmniej odpowiednim momencie nie odmówi posłuszeństwa. Zastanów się ponadto nad dokupieniem frezarki – cały czas myśl o tym, że będziesz wykonywała i zdejmowała wiele „zestawów paznokci” dziennie. Postaw na wygodny, ergonomiczny sprzęt o dobrej wydajności. Im cichszy – tym lepszy, bo zapewni Ci to, że nie będziesz codziennie po pracy zasypiała z upartym dźwiękiem nieznośnie głośnej frezarki w głowie.

Zakup materiałów

To może być najprzyjemniejsza część przygotowań do otwarcia salonu manicure – wybór materiałów, czyli wszelkiego rodzaju lakierów hybrydowych, ozdobników, baz i topów czy pyłków. No bo przecież tę część pracy lubisz najbardziej – zabawę kolorami! Nie zapomnij jednak także o tych bardziej prozaicznych aspektach pracy jako manicurzystka. Duże zapasy pilników, wacików bezpyłowych, bloczków polerskich czy kopytek na pewno będą Ci równie potrzebne co lakiery i ozdoby. Nie zapominaj także o pielęgnacji oraz sytuacjach kryzysowych – dokup kremy do rąk, oliwki i odżywki, a także materiały opatrunkowe i dezynfekujące. Wszystkie zapasy materiałów umieść w przygotowanych szafkach.

żel do salonu manicure

Inne ważne i mniej ważne sprawy

Czego jeszcze możesz potrzebować, szukając wyposażenia salonu manicure? Pamiętaj o wszystkich kwestiach związanych z prowadzeniem działalności i rozliczaniem się z klientami oraz – niestety – urzędami. Dbaj o formalną stronę działania Twojej firmy, ale i tę bardziej praktyczną. Koniecznie zakup terminarz do notowania godzin wizyt swoich klientek, umieść nazwę swojego salonu na zewnątrz, by wszyscy dowiedzieli się, że powstało nowe miejsce do stylizowania paznokci oraz… zakup dobrą kawę. Klientki na pewno będą zadowolone, gdy będą mogły zrelaksować się przy pysznej małej czarnej, podczas gdy Ty będziesz zajmowała się ich paznokciami.

0