Lampy LED do paznokci – jak wybrać najlepszą?

by

Kompletujesz wyposażenie niezbędne do wykonania stylizacji hybrydowej i brakuje Ci jeszcze lampy LED do paznokci? W sklepach i hurtowniach kosmetycznych jest ich tak wiele, że masz problem z wyborem najlepszej? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując lampę led do paznokci!

Lampy LED czy UV – które lepsze?

Jeżeli chodzi o źródło światła, lampy do utwardzania dzielą się na LED i UV. Istnieją również lampy UV/LED do paznokci.

Które lampy są najlepsze i najbardziej efektywne? Jeżeli chodzi o lampy UV, mają one z reguły mniejszą moc, więc czas utwardzania jest w ich przypadku dość długi. Poza tym, gdy przestaną działać, często wystarczy kupić nową świetlówkę.

W przypadku lamp LED, ich moc jest co do zasady większa, natomiast czas utwardzania – krótszy. Z drugiej strony, nie są w stanie utwardzić żeli UV, jako że nie emitują światła UV. Warto jednak pamiętać, że gdy przestają działać, często trzeba wymienić całe urządzenie.

Lampy LED do paznokci – czy rzeczywiście niezbędne?

Czy można wykonać stylizację hybrydową, żelową lub akrylożelową bez lampy LED do paznokci? Owszem, istnieje kilka domowych metod, przyspieszających wysychanie produktów do stylizacji. Można również kupić lakiery, które nie wymagają utwardzania.

Nie da się jednak ukryć, że jeśli marzysz o trwałym i spektakularnym manicure, bez użycia lampy LED do paznokci jest to nieosiągalne.

lampy led do paznokci sklep AllePaznokcie

Jak wybrać lampę LED do paznokci? Koniecznie weź to pod uwagę!

Jakie czynniki wziąć pod uwagę, wybierając lampę LED do paznokci? Jakie parametry urządzenia są kluczowe i koniecznie trzeba je przeanalizować przed zakupem sprzętu?

Sprawdź je wszystkie!

Moc lampy do utwardzania i długość fali światła

Moc lampy LED do paznokci jest istotna, ponieważ wpływa na szybkość utwardzania. Najczęściej przyjmuje się, że optymalna moc lampy to 48W.

Tym, co jednak jeszcze ważniejsze, jest długość fali światła. Dlaczego o tym piszemy? Jeżeli ilość nanometrów będzie za mała, lampa nie utwardzi żadnego produktu.

Kształt i rozmiar lampy

Lampy do utwardzania paznokci dzielą się na otwarte (typu mostek) oraz zamknięte (budki). Jeżeli chodzi o lampy – mostki, ich największą wadą jest to, że dużo światła “ucieka” poza urządzenie. Z drugiej strony, zajmują co do zasady mniej miejsca niż lampy zamknięte.

W przypadku lampy – budki światło jest skupione wewnątrz urządzenia, co zalicza się do jej największych zalet. Lampy tego typu są jednak pokaźniejszych rozmiarów, więc mogą się nie zmieścić na każdym stole czy biurku.

Funkcjonalności lampy

Nowoczesne lampy LED do paznokci posiadają ogrom praktycznych funkcji. Wiele z nich przyda się profesjonalistkom, inne natomiast świetnie sprawdzą się dla osób zaczynających swoją przygodę ze stylizacją paznokci.

Intuicyjna nawigacja lampy czy też czytelny wyświetlacz zdecydowanie ułatwiają pracę. Timer działa tak, jak stoper, a dzięki czujnikom ruchu nie musisz pamiętać o każdorazowym włączaniu urządzenia po włożeniu do niego dłoni.

Oczywiście, to jedynie kilka funkcji lamp LED do paznokci. Jest ich znacznie więcej. Dlatego też, wybierając urządzenie, koniecznie sprawdź, jakie funkcjonalności posiada.

Liczba diod LED lampy

Podobnie jak w przypadku mocy lamp LED do paznokci, tak i liczba diod znacząco wpływa na efektywność utwardzania. Im większa liczba diod, tym lepsze rozłożenie światła na paznokciach i – w efekcie – dokładniejsze i bezpieczniejsze utwardzenie produktu. Warto pamiętać, że źle utwardzony produkt to zwiększone ryzyko poparzeń, onycholizy czy uczuleń.

najlepsze lampy led do paznokci

Ile kosztuje dobra lampa LED do paznokci?

Cena lampy LED zależy od wielu czynników, w tym m.in. jej mocy, ilości diod czy funkcjonalności. Jeżeli chcesz kupić urządzenie do użytku domowego, zapłacisz za nie najprawdopodobniej kilkadziesiąt złotych. Lampa dla profesjonalisty to już nieco większy koszt, choć wciąż można się spokojnie “zmieścić” w kwocie ok. 100 zł.

Lampy LED do paznokci – wybierz najlepszą i ciesz się spektakularnym oraz trwałym manicure

Zależy Ci na trwałym i bezpiecznym manicure, który utrzyma się na paznokciach długie tygodnie? Koniecznie zainwestuj w porządną lampę LED do paznokci! To urządzenie znacznie przybliży Cię do efektownego manicure!

Jeśli szukasz sprawdzonego sprzętu do utwardzania, zdecydowanie sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego AllePaznokcie! Znajdziesz tam wiele modeli lamp do paznokci różnej wielkości czy mocy. Każdy z nich posiada inne funkcjonalności, ale wszystkie są zdecydowanie warte zakupu!

Pamiętaj jedynie, by, wybierając lampę, wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które wymieniliśmy powyżej. To gwarancja zakupu sprzętu, który najprawdopodobniej rzeczywiście spełni wszelkie Twoje oczekiwania! Życzymy Ci powodzenia!

0