Jak prawidłowo malować paznokcie?

by

Czy istnieje kobieta, która nigdy samodzielnie nie malowałaby paznokci…? Manicure tradycyjny, hybrydowy, żelowy… Technik manicure jest naprawdę dużo – dzięki temu każda kobieta z pewnością wybierze wśród nich taką, w której się “wyspecjalizuje”. Jak prawidłowo malować paznokcie? Mimo że manicure – szczególnie ten w wersji ze zdobieniami – może wydawać się bardzo czaso- i pracochłonny, w rzeczywistości relatywnie szybko można nabrać w nim wprawy. Nawet panie, które na co dzień nie zajmują się zawodowo stylizacją paznokci, bez problemu mogą nauczyć się dbania o swoją płytkę. Postanowiliśmy więc udzielić Ci kilku porad, dotyczących technik wykonywania manicure. Mamy nadzieję, że dzięki nim szybko zyskasz wszelkie niezbędne informacje, jak prawidłowo malować paznokcie.

Zanim jednak zaczniesz malowanie, pamiętaj o jednym…

Pierwsza rada, jaką chcemy Ci udzielić, dotyczy jednak nie tyle malowania, co przygotowania płytki! Każdy manicure powinnaś zacząć od nadania swoim paznokciom odpowiedniego kształtu, odsunięcia i/lub usunięcia skórek, a także wypolerowania pytki. Bez wykonania tych czynności, nawet najlepszy lakier nie utrzyma się długo na Twoich paznokciach, natomiast efekt manicure będzie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Dopiero po przygotowaniu płytki możesz zacząć myśleć o kolejnym etapie stylizacji, którym nie jest jednak jeszcze malowanie…

jak prawidłowo malować paznokcie hybrydowe

Odtłuść płytkę – bez tego ani rusz!

Na zwiększenie przyczepności lakieru do płytki zdecydowanie wpływa aktualny stan Twojej płytki. Podstawą prawidłowego manicure jest jej odpowiednie odtłuszczenie. Większość paznokciomaniaczek używa do tego celu cleanera, choć zdarzają się i takie, które stosują zmywacz czy spirytus salicylowy. Jeżeli i Ty zdecydujesz się na te preparaty, pamiętaj jedynie o tym, by nie miały przypadkiem olejków pielęgnacyjnych. Wszystkie niezbędne produkty do wykonania manicure znajdziesz na stronie Molly Lac.

Chcesz uzyskać trwały manicure? Nie zapomnij o bazie!

Zgodnie z tym, co napisaliśmy powyżej, kolejnym etapem – po przygotowaniu płytki – nie jest wcale jej pomalowanie, a nałożenie tzw. “podkładu”. Może być to baza do paznokci, ale często stosuje się zamiast niej odżywkę, która również pozwoli na przygotowanie płytki do procesu malowania. Dzięki wykonaniu takiej czynności Twoje paznokcie będą wyglądać naprawdę dobrze. Unikniesz wtedy nieestetycznych przebarwień oraz nierówności.

jak prawidłowo malować paznokcie

Maluj paznokcie tak, by uniknąć nieestetycznych smug!

W jaki sposób nałożyć lakier, aby uzyskać jak najlepszy efekt? Najpierw umieść kroplę lakieru w środku paznokcia, tuż powyżej skórki. Potem rozprowadź ją ku dołowi – w kierunku skórki, pamiętając o tym, by zostawić minimalną przerwę między skórą a paznokciem. Kolejnym krokiem powinna być aplikacja lakieru w przeciwnym kierunku – do końca paznokcia. Potem już pozostanie Ci tylko rozprowadzenie lakieru delikatnie na bokach, pokrywając całkowicie płytkę. W ten sposób uzyskasz idealnie pomalowane paznokcie, bez nieestetycznego efektu smug.

Unikaj zbyt grubych warstw lakieru na paznokciach!

Kolejnym ważnym aspektem, o którym należy pamiętać podczas malowania paznokci, jest unikanie nakładania zbyt grubych warstw lakieru. Zdecydowanie lepiej jest nałożyć dwie minimalne warstwy niż jedną pokaźną. Wtedy manicure będzie wyglądał bardziej estetycznie.

Zależy Ci na efekcie wow? Zastosuj top coat!

Bardzo istotnym elementem każdego manicure jest odpowiednie jego zakończenie. W tym przypadku najlepszym preparatem będzie top coat, posiadający właściwości ochronne i nabłyszczające. Dzięki temu stylizacja utrzyma się dłużej na płytce, a Ty będziesz mogła wiele dni cieszyć się z pięknego manicure.

jak prawidłowo malować paznokcie

Używaj tylko dobrych produktów do manicure!

Na zakończenie chcielibyśmy wspomnieć o tym, aby używać tylko dobrych, sprawdzonych preparatów do manicure, w tym oczywiście również lakierów do paznokci! Warto kupować je w sprawdzonych sklepach kosmetycznych, tak jak chociażby AllePaznokcie. Dzięki temu, że znajdziesz u nas tak szeroki wybór produktów do stylizacji paznokci (choć nie tylko), na pewno wybierzesz idealne dla Twojej płytki. Pamiętaj, że używanie sprawdzonych lakierów i pozostałych produktów do manicure w ogromnym stopniu wpływa na trwałość i jakość Twojej stylizacji!

Jak prawidłowo malować paznokcie? To proste!

Czy wiesz już, jak prawidłowo malować paznokcie? Mamy nadzieję, że stosując się do wszystkich naszych porad, już zawsze będziesz w stanie uzyskać manicure, który w 100% spełni Twoje oczekiwania. W końcu nieważne, czy chcesz wykonać stylizację bogato zdobioną, czy też najprostszy, jednobarwny manicure – w każdym przypadku pamiętaj o wszystkim tym, co napisaliśmy.

0