Jak nałożyć żel na paznokcie?

by

Paznokcie żelowe są uwielbiane przez miliony kobiet na całym świecie. Wyglądają idealnie przez długi czas, więc wybierają je także te paznokciomaniaczki, które cenią rozwiązania pozwalające na oszczędność czasu. Wielu osobom wydaje się, że aplikacja żelu jest bardzo trudna i nie do wykonania przez początkujących. Rzeczywistość może Cię jednak zdecydowanie zaskoczyć! Z dzisiejszego tekstu dowiesz się, jak nałożyć żel na paznokcie. Udowodnimy Ci, że nawet osoby, które dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym wykonywaniem manicure, mogą nauczyć się aplikacji żelu!

jak nałożyć żel na paznokcie

Nakładanie żelu na paznokcie – co jest potrzebne?

Zastanawiasz się, czy do nakładania żelu na paznokcie potrzeba wielu dodatkowych sprzętów i preparatów? Zapewniamy Cię, że jeśli masz wszystko, co niezbędne do manicure hybrydowego, nie będziesz musiała dokupować wielu produktów! To, co niezbędne przy nakładaniu żelu, różni się w zależności od tego, jaką metodę wybierzesz – na tipsie czy na szablonie. Przy pierwszej potrzebne Ci będą oczywiście tipsy, klej do tipsów oraz gilotynka, natomiast przy drugiej – szablony. Oprócz tego – niezależnie od wybranej przez Ciebie metody – musisz posiadać pilniki, cleaner, żel (jedno- lub trójfazowy) i pędzelek do jego nakładania, lampę do utwardzania oraz płyn do dezynfekcji. Jeśli tego potrzebujesz – możesz zaopatrzyć się również w primer, ale jest to opcjonalne.

Żel do paznokci – który wybrać?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak nałożyć żel na paznokcie, warto zacząć od tego, że bardzo istotny jest odpowiedni dobór produktu. Żele do paznokci dzielimy na jedno- i trójfazowe. Pierwszy rodzaj pozwoli Ci z pewnością na ogromną oszczędność czasu, ponieważ tym samym produktem wykonuje się 3 warstwy na paznokciu. Żele trójfazowe natomiast składają się z trzech odrębnych preparatów – podkładowego, budującego oraz nabłyszczającego, nakładanych w tej właśnie kolejności. Każdy z nich ma inną funkcję – tego, jaką, z pewnością już się domyśliłaś po nazwie.

jak nałożyć żel na paznokcie

Dowiedz się, jak nałożyć żel na paznokcie!

Przejdźmy do meritum! Gdy już wiesz, co będzie Ci potrzebne do aplikacji żelu na paznokcie i czym różnią się produkty jednofazowe od trójfazowych, możemy rozpocząć opisywanie całego procesu. Dowiedz się, jak nałożyć żel na paznokcie – krok po kroku – by uzyskać najlepszy efekt!

Przygotowanie płytki

Ten etap nie powinien dziwić żadnej kobiety, która choć raz wykonywała samodzielnie stylizację paznokci! Przygotowanie płytki jest niezbędne przy manicure każdego typu, więc tu również. Zacznij oczywiście od dezynfekcji dłoni. Następnie obetnij krótko paznokcie oraz odsuń i/lub usuń skórki. Potem pozostanie Ci już tylko zmatowienie płytki i odtłuszczenie jej cleanerem. Jak już pisaliśmy powyżej, jeżeli tego potrzebujesz, możesz w tym momencie zaaplikować również primer, który pozytywnie wpłynie na przyczepność żelu do paznokci.

Przygotowanie tipsów lub szablonu

Dalszy etap to już przygotowanie tipsów lub szablonu – oczywiście, o ile się na to zdecydujesz. Jeżeli wybierzesz pierwszą metodę, najpierw musisz przykleić tipsy przy użyciu specjalnego kleju, następnie skrócić je gilotynką i nadać im idealny kształt. W przypadku wyboru szablonu wystarczy, że dopasujesz go do swojej płytki.

Aplikacja żelu

Teraz czeka Cię “etap kulminacyjny”, czyli nałożenie żelu na paznokcie, pamiętając o tym, że produkt nie może zalać skórek. Jeżeli użyjesz żelu jednofazowego, nakładasz trzy cienkie warstwy tego samego produktu, w przypadku żelu trójfazowego natomiast używasz trzech różnych żeli. Oczywiście, każda warstwa musi być utwardzona w lampie UV i przemyta cleanerem. Ważne jest to, by pierwsza warstwa pokryła cały paznokieć lub tips, druga – idealnie wyprofilowała krzywą C (może przydać Ci się na tym etapie pilnik), a trzecia – była “tą kończącą” – nawierzchniową.

Pielęgnacja paznokci

Ostatnim krokiem, który warto wykonać, jest nałożenie oliwki lub innego produktu na skórki. Ma to na celu ich natłuszczenie. Pamiętaj, że pielęgnacja paznokci powinna być zawsze traktowana priorytetowo!

jak nałożyć żel na paznokcie od AllePaznokcie

Paznokcie żelowe – to jest to!

Po przeczytaniu tego tekstu być może stwierdziłaś, że proces nakładania żelu na paznokcie jest zbyt trudny i pracochłonny. Uwierz jednak, że jego wykonanie naprawdę jest w Twoim zasięgu! Nawet jeśli nie uda Ci się to za pierwszym, drugim czy trzecim razem, nie poddawaj się i próbuj nadal! Twoja cierpliwość z pewnością zostanie nagrodzona i wykonasz tę bardzo trwałą stylizację paznokci. Naprawdę warto przetestować żele na swojej płytce i przekonać się samemu, że wygląda po prostu rewelacyjnie!

0