Jak poprawnie wypiłować paznokcie migdałki?

by

Migdałki, zaokrąglone czy spiczaste…? To tylko kilka typów kształtów paznokci, uwielbianych przez kobiety. Oczywiście, niektóre są łatwiejsze, a inne – trudniejsze do wykonania. Jak poprawnie wypiłować paznokcie, by uzyskać kształt idealnych migdałków? Mimo że mogłoby się wydawać, iż jest to banalnie proste, często popełnia się podstawowe błędy i trudno o pełne zadowolenie z wykonanej pracy. Jeśli jesteś więc ciekawa, jak wypiłować paznokcie migdałki, koniecznie zapoznaj się z tym tekstem! Dowiesz się z niego, jakie są najważniejsze zasady piłowania płytki oraz co zrobić, by móc się pochwalić jej idealnym kształtem! Co istotne – wszystkie nasze wskazówki są przeznaczone dla każdej paznokciomaniaczki – nie tylko doświadczonej, ale i początkującej!

jak poprawnie wypiłować paznokcie

Paznokcie o kształcie migdałków – dla kogo?

Mówi się, że paznokcie o kształcie migdałków są jednymi z najbardziej eleganckich i klasycznych, pasujących do każdych dłoni. Nie da się ukryć, że jest w tym dużo prawdy. Ten kształt przepięknie wysmukla dłonie i sprawia, że wyglądają one na bardzo zadbane. Ponadto, na paznokciach – migdałkach każdy manicure wygląda po prostu dobrze – niezależnie od tego, czy preferujesz klasyczną, jednobarwną stylizację, czy wolisz szalone zdobienia!

Jak poprawnie wypiłować paznokcie – o czym trzeba pamiętać?

Zanim przejdziemy do tego, jak poprawnie wypiłować paznokcie, by uzyskać kształt idealnych migdałków, zaczniemy od podstaw… Jeśli jesteś profesjonalistką, z pewnością będzie to dla Ciebie jedynie przypomnienie. Jeżeli natomiast dopiero od niedawna samodzielnie zajmujesz się swoimi paznokciami, być może Cię zaskoczymy!

jak poprawnie wypiłować paznokcie - poradnik

Paznokcie piłuj na siedząco!

Zastanawiasz się, dlaczego nigdy nie możesz uzyskać idealnego kształtu płytki, gdy piłujesz ją “w biegu”? Być może to dla Ciebie oczywiste, ale przypomnimy – pamiętaj o tym, by podczas piłowania paznokci, Twoja dłoń miała właściwe oparcie. Nie musi być to nic profesjonalnego – wystarczy zwykły blat stołu czy biurka.

Nie piłuj mokrych paznokci!

Jeszcze zanim zaczniesz proces piłowania, pamiętaj także o tym, by upewnić się, że Twoje paznokcie są w 100% suche. Na mokrych pracuje się zdecydowanie trudniej, ponieważ są dość giętkie. Dlatego też nadanie im kształtu mogłoby być zarówno bardziej czaso-, jak i pracochłonne.

jak poprawnie wypiłować paznokcie

Piłuj tylko w jedną stronę!

Jeśli nie chcesz mieć rozdwojonych paznokci, koniecznie piłuj je w jedną stronę! Czy musi być to konkretny kierunek…? Oczywiście, że nie! Liczy się po prostu to, by nie zmieniać strony piłowania. Jest to szczególnie istotne w przypadku pilników metalowych.

Bądź delikatna podczas piłowania paznokci!

Podczas piłowania paznokci koniecznie pamiętaj o tym, by umiejętnie posługiwać się przeznaczonym do tego sprzętem. Nie powinno się np. za mocno przyciskać pilnik do środka, ponieważ może to skutkować nierównym wypiłowaniem paznokci.

paznokcie migdałki jak je poprawnie wypiłować

Odpowiedni pilnik do podstawa!

Ostatnią zasadą, o której nie możemy zapomnieć, jest dobór odpowiedniego pilnika do swoich paznokci! Jak wypiłować paznokcie naturalne, a jak żelowe? Jak się już pewnie domyślasz, w każdym przypadku musisz mieć inny pilnik. Zresztą, stan Twojej płytki ma również niebagatelne znaczenie podczas wyboru odpowiedniego produktu do nadania kształtu paznokciom.

Jak poprawnie wypiłować paznokcie migdałki?

Jak już wspomnieliśmy, wypiłowanie paznokci o kształcie migdałków nie jest wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, stopień trudności różni się w zależności od Twojego obecnego kształtu płytki. Warto jednak od razu podkreślić, że naprawdę trudno jest uzyskać paznokcie – migdałki samodzielnie w domu. Czasami więc lepiej jest obciąć paznokcie maksymalnie krótko i następnie – stopniowo – nadawać im idealny kształt.

Dobrą metodą jest chociażby regularne piłowanie boków bardzo krótkich paznokci. Wtedy, wraz z ich wzrostem, coraz bardziej będą one przypominać swoim kształtem upragnione przez Ciebie migdałki. Nieco inną metodą na to, jak wypiłować paznokcie o tym kształcie, jest rozpoczęcie od wyznaczenia środka, czyli punktu, który będzie stanowił granicę piłowania. W dalszej kolejności boczne krawędzie płytki należy piłować pod kątem 45 stopni, by zakończyć proces delikatnym zaokrągleniem ich szpicu. W tym momencie należy bardzo uważać na to, by paznokcie nie były finalnie ani zbyt ostre, ani za owalne.

jak poprawnie wypiłować paznokcie migdałki

Czy istnieje alternatywa dla paznokci – migdałków?

Co, jeśli – mimo wielu prób – nie jesteś w stanie uzyskać idealnego kształtu migdałka? Pamiętaj, że nie jest to jedyny kształt płytki, który wygląda dobrze! Zawsze możesz wypróbować również na paznokciach inne kształty – np. zaokrąglony czy kwadratowy. One również pasują do większości dłoni i sprawdzają się doskonale zarówno na co dzień, jak i podczas najważniejszych okazji!

paznokcie w kształcie migdałka
0