Paznokcie hybrydowe, żele czy tipsy – które rozwiązanie jest najlepsze?

by

Piękne, zadbane dłonie to marzenie wielu kobiet. W jaki sposób uzyskać taki efekt? Wystarczy regularnie o nie dbać! Obecnie istnieje wiele metod stylizacji płytki. Hybryda, żele, tipsy – długo by je wymieniać… Które rozwiązanie jest najlepsze? Wszystko zależy od różnych czynników. Dla wielu kobiet paznokcie hybrydowe są najlepsze, natomiast inne preferują żele lub tipsy. Postaramy się przedstawić Ci najważniejsze wady i zalety każdej z tych metod stylizacji paznokci. Mamy nadzieję, że ułatwimy Ci tym samym podjęcie decyzji co do najlepszego rozwiązania dla Twoich dłoni.

Paznokcie hybrydowe – trwałe i bardzo spektakularne

Manicure hybrydowy jest obecnie chyba najbardziej popularną metodą stylizacji płytki. Paznokcie hybrydowe posiadają ogrom zalet – tak wiele, że aż trudno je wszystkie wymienić w krótkim tekście. Postaramy się jednak przedstawić je w pigułce, żebyś miała porównanie z pozostałymi metodami stylizacji.

Zalety paznokci hybrydowych

Paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym są przede wszystkim bardzo trwałe. Manicure utrzymuje się w nienagannym stanie nawet kilka tygodni! Poza tym, wyróżniają się bardzo mocną pigmentacją. Często już jedna warstwa produktu wystarcza, żeby uzyskać spektakularny efekt! Paznokcie hybrydowe wykonuje się bardzo prosto i szybko. Nawet początkujące adeptki tej metody stylizacji nie powinny mieć z tym żadnych problemów. Mimo że zdarzają się opinie, iż hybryda niszczy płytkę, jest to mit, ponieważ większość lakierów ma już bezpieczną dla płytki formułę 3Free. Nie posiadając w swoim składzie formaldehydu, toluenu i ftalanu dibutylu, nie tylko nie niszczą płytki, ale wręcz ją chronią! Paznokcie hybrydowe przepięknie prezentują się na każdej dłoni – to głównie w tym tkwi sekret ich ogromnej popularności!

Żele – bardzo trwałe, ale i bardziej skomplikowane do wykonania

Paznokcie żelowe to kolejna metoda stylizacji płytki, która pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów! Mimo że wiele osób twierdzi, że jest bardzo podobna do paznokci hybrydowych, różni je naprawdę wiele. Poznaj wszystkie najważniejsze cechy żelu.

Żele – charakterystyka

W przeciwieństwie do paznokci hybrydowych, aplikacja żelu to już konieczność posiadania większych umiejętności i doświadczenia. Mówi się, że tylko najlepsze stylistki potrafią zbudować idealną linię C na płytce tą metodą! Nie oznacza to oczywiście jednak, że jest to niemożliwe! Żele dają z drugiej strony możliwość niemal nieograniczonego modelowania płytki – nawet najbardziej zniszczonej i kruchej. Kolejną cechą, która różni żele od paznokci hybrydowych, jest ich inwazyjność w paznokcie. W końcu nałożenie żelu wymaga spiłowania płytki. Usunięcie stylizacji również jest dość inwazyjne i związane jest w większości przypadków z koniecznością regeneracji paznokci, które stają się łamliwe i słabe. Z drugiej strony, nie można odmówić żelowi ogromnej trwałości. Jest on odporny nawet na silne uszkodzenia mechaniczne czy długie moczenie.

Tipsy – metoda szybka, prosta, ale obarczona wieloma wadami

Tipsy… Jeszcze nie tak dawno była to metoda stylizacji, którą pokochało wiele kobiet na całym świecie. Dziś wydaje się być pase. Skąd taka zmiana? W międzyczasie technika stylizacji poszła zdecydowanie do przodu i wynaleziono znacznie mniej inwazyjne i bardziej bezpieczne dla płytki. Zresztą, poznaj ogólną charakterystykę tipsów i przekonaj się sama, czy chce ich spróbować.

Tipsy – wady i zalety

Mimo że już zasygnalizowaliśmy we wstępie, że tipsy posiadają wiele wad, nie jest tak, że nie mają żadnej zalety! Nie da się w końcu ukryć, że to bardzo szybka metoda na “uzyskanie” paznokci o idealnym kształcie! Ponadto, tipsy są tak twarde i odporne na moczenie, że naprawdę trudno je złamać czy odkleić. Z drugiej strony jednak, te wszystkie zalety nie są w stanie przysłonić ich wad…

Przede wszystkim – bardzo niszczą płytkę. Po ich zdjęciu, paznokcie są na ogół porysowane i miękkie. Zanim można kolejny raz nałożyć tipsy, należy odczekać nawet kilka tygodni na ich pełną regenerację. Paznokcie rosną pod nimi wolniej i mogą stać się wręcz zdeformowane. Jeżeli nieumiejętnie założy się tipsy, mogą wyglądać nieestetycznie. Abstrahując od wszystkiego, warto jeszcze wspomnieć, że tipsy już jakiś czas temu przestały być tak trendy i ich popularność znacząco się zmniejszyła. Obecnie jest tyle metod stylizacji bardziej bezpiecznych i mniej inwazyjnych, że tipsy straciły swoją wysoką “pozycję” u wielu paznokciomaniaczek.

Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swoich paznokci

Jak już wspomnieliśmy, wybór stylizacji paznokci to sprawa bardzo indywidualna. Zarówno paznokcie hybrydowe, żele, jak i tipsy mają grono swoich zwolenniczek. Jeżeli mamy być jak najbardziej obiektywni, zdecydowanie najwięcej zalet ma hybryda. Jest trwała, wygląda pięknie i nie niszczy płytki. Żele są być może i mocniejsze, ale za to zdecydowanie bardziej inwazyjne dla paznokci. Tipsy natomiast… Napisaliśmy o nich tyle, że nic więcej nie trzeba już chyba dodawać. Wybierz stylizację najlepszą dla siebie i ciesz się z jej spektakularnych efektów! Powodzenia!

0