Jak naprawić złamany paznokieć pod hybrydą?

by

Złamany paznokieć potrafi przysporzyć wielu zmartwień… Nie tylko nie wygląda dobrze, ale najczęściej również bardzo boli. O ile uszkodzenie paznokcia zdarzy się tuż przed kolejną wizytą w gabinecie kosmetycznym, nie ma żadnego problemu. Gorzej, jeżeli nastąpi to tuż przed jakimś ważnym wyjściem… Czy można domowymi sposobami naprawić złamany paznokieć pod hybrydą? A może pozostaje tylko zapisanie się na możliwie najszybszą wizytę u stylistki i “przemęczenie się” z uszkodzonym paznokciem…? Przekonaj się, że nawet w warunkach domowych, samodzielnie możesz uporać się z problemem i skutecznie odzyskać dobry nastrój!

Co zrobić ze złamanym paznokciem pod hybrydą?

Manicure hybrydowy, mimo że skutecznie zabezpiecza płytkę, nie daje 100% gwarancji, że nic się nie stanie z paznokciem i będzie on nie do zniszczenia. Na szczęście istnieją sposoby na szybką naprawdę złamanego paznokcia pod hybrydą – na chwilę lub na dłużej. Wszystko zależy od tego, ile masz czasu i czy dysponujesz wszystkimi niezbędnymi “narzędziami”, które potrafią być dość oryginalne… Warto też już na wstępie podkreślić, że wiele zależy również od stopnia pęknięcia paznokcia.

Masz 5 minut na działanie? Naklej łatkę!

Czy zdarzyło Ci się już złamanie paznokcia “za pięć dwunasta” – wtedy, gdy już prawie wychodziłaś do pracy, na spotkanie czy – o, zgrozo – na randkę? Co wtedy zrobić? Jeżeli Twój paznokieć się ułamie (nie w całości), co potrafi być naprawdę bardzo bolesne, możesz wypróbować “domowy” sposób, jakim jest naklejenie łatki. Potrzebne będą Ci do tego dość niecodzienne rekwizyty.

Przygotuj saszetkę herbaty, pilnik do paznokci, pęsetę, a także klej do tipsów. Zanim jednak przejdziesz do naprawy paznokcia, najpierw trzeba zacząć oczywiście od zdjęcia lakieru hybrydowego. W dalszej kolejności wysyp herbatkę z torebeczki, ponieważ będzie Ci ona potrzebna do przygotowania łatki (najlepiej wyciąć ją nożem lub nożyczkami). Pęsetą nałóż na nią klej i następnie przyklej ją dokładnie w miejscu złamania się paznokcia. Odczekaj dłuższą chwilę, by klej wysechł, a potem wygładź płytkę przy użyciu pilnika lub polerki do paznokci. Ostatnim krokiem jest już tylko ponowna aplikacja lakieru hybrydowego – i gotowe! Mimo że wydaje się to skomplikowane, uwierz, że jest to chyba jeden z najprostszych sposobów naprawy złamanego paznokcia!

Hybrydę napraw… hybrydą!

Wiesz, że złamany paznokieć pod hybrydą można naprawić także… lakierem hybrydowym? Mimo że nie jest to jego główne zastosowanie, jego multifunkcyjność obejmuje także takie działanie! Już wielokrotnie podkreślaliśmy, że hybrydy są fantastyczne i powtórzymy to po raz kolejny – naprawdę warto przetestować je na swojej płytce!

Wracając jednak do sposobu na złamany paznokieć, w tym przypadku musisz przygotować bazę, lakier hybrydowy, pilnik, żel wzmacniający oraz formę do przedłużania. Po aplikacji bazy i utwardzeniu jej w lampie, rozpocznij proces naprawczy. Polega on na podłożeniu pod uszkodzony paznokieć formy do przedłużania. Następnie w odpowiednie miejsca na płytce nałóż żel wzmacniający, który również należy utwardzić w lampie. Jeśli zależy Ci na tym, żeby uzyskać trwalszy efekt, poprzedni krok należy powtórzyć kilkakrotnie. Potem wystarczy już tylko dokładnie opiłować “dodaną” część paznokcia, by uzyskać oczekiwany kształt. Nie jest to najłatwiejsza metoda naprawy złamanego paznokcia, ale z pewnością pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu końcowego.

Zestaw naprawczy – zawsze pomaga!

Oczywiście, jeżeli nie masz ochoty (ani czasu) na stosowanie domowych sposobów na złamany paznokieć, możesz wesprzeć się również gotowymi zestawami naprawczymi. Są one dostępne w wielu sklepach i hurtowniach kosmetycznych. Składają się z kilku produktów, które pozwalają na skuteczną naprawę złamanego paznokcia. Biorąc pod uwagę jednak również efektywność domowych metod, które wymieniliśmy powyżej, zasadnym pytaniem wydaje się być konieczność zakupu kolejnych produktów, które nie wiadomo, czy się przydadzą…

Co zrobić, żeby wzmocnić paznokcie?

Jeżeli złamana płytka to Twój “paznokciowy” problem numer jeden, być może powinnaś zastanowić się, czy nie warto kompleksowo zadbać o swoją płytkę – zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Pamiętaj, że istnieje szereg produktów wzmacniających, które mają na celu ochronę paznokci przed złamaniami, choć nie tylko. Poza kuracją miejscową, którą warto stosować regularnie i której efekty wystąpią prawdopodobnie po dłuższym czasie, istnieją także inne działania, służące ochronie płytki.

Myślałaś nad tym, żeby włączyć do swojej diety więcej produktów bogatych w cynk, krzem, białko czy witaminy A, B czy E? Jeśli borykasz się z niedoborami tych składników, możesz mieć właśnie problemy ze skórą, włosami czy paznokciami. Zanim przystąpisz do zażywania suplementacji czy zmian w diecie, zawsze możesz zacząć od wykonania badań krwi. Bogata w wiedzę dotyczącą potrzeb Twojego organizmu, możesz zadziałać bardziej świadomie i lepiej dostosować sposób odżywiania. Pamiętaj, że piękne paznokcie to zdrowe paznokcie! Każdy lakier – także hybrydowy – utrzyma się na nich zdecydowanie dłużej i nie trzeba będzie stosować żadnych metod naprawczych.

0