Jak dbać o suche dłonie i paznokcie latem?

by

Suche dłonie – to zmora wielu ludzi na całym świecie. Szorstka skóra, uciążliwe skórki, zniszczone paznokcie… To tylko kilka problemów, z którymi zmagają się na co dzień. Często mówi się, że najwięcej problemów z suchymi dłońmi ma miejsce zimą, przy niskich temperaturach. Równie wiele osób jednak narzeka na stan dłoni także latem, podczas największych upałów. W jaki sposób dbać o ręce i paznokcie w najcieplejsze dni? Znamy kilka metod, dzięki którym Twoje dłonie staną się miękkie i dobrze nawilżone, natomiast paznokcie będą w idealnej kondycji! Sprawdź to!

Pielęgnacja dłoni i paznokci latem

Dłonie latem są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Czy masz świadomość, że nadmierna ekspozycja na słońce, kąpiele w słonej wodzie morskiej czy wysokie temperatury wpływają negatywnie na kondycję dłoni i paznokci? Dlatego też odpowiednia pielęgnacja jest tak istotna – nie tylko po to, by walczyć z przesuszoną skórą rąk, ale i działać prewencyjnie, zanim pojawi się problem.

Produkty profesjonalne

W sklepach i hurtowniach kosmetycznych znajdziesz wiele preparatów, które fantastycznie i szybko poprawiają kondycję dłoni i paznokci. Jeżeli oczekujesz efektów “od razu”, to najlepsze rozwiązanie, by ekspresowo poradzić sobie z suchymi dłońmi!

Kremy do rąk

Kremy do rąk to chyba pierwszy produkt, który przychodzi na myśl, gdy szuka się produktu na suche dłonie. Obecnie preparaty tego typu zawierają tyle dobroczynnych substancji – witaminy, minerały, kwas hialuronowy czy algi – że działają nie tylko na ten problem, ale i wiele innych. Nawilżenie, wygładzenie, a nawet wybielenie dłoni… To tylko niektóre aspekty, z którymi świetnie radzą sobie profesjonalne kremy do rąk, które kupisz w sprawdzonych sklepach i hurtowniach kosmetycznych.

Peelingi do dłoni i paznokci

Kolejnymi preparatami, które fantastycznie radzą sobie z problemem suchych dłoni, są peelingi do rąk i paznokci. Warto szczególnie uważnie przyjrzeć się dwóm typom produktów, które bardzo skutecznie i szybko nawilżają i wygładzają dłonie. Chodzi o peelingi cukrowe i kawowe. W sklepach kosmetycznych znajdziesz preparaty drobno- oraz gruboziarniste. Które wybrać? Peelingi o mniejszych ziarenkach są bardziej delikatne w działaniu i przeznaczone dla szczególnie wrażliwych dłoni. Produkty gruboziarniste natomiast są dedykowane dla grubej i szorstkiej skóry – np. na udach, pośladkach czy łokciach. Dlatego też dla suchych dłoni lepsze będą peelingi drobnoziarniste.

Oliwki do skórek i paznokci

Oliwki do skórek i paznokci również znakomicie radzą sobie z tym problemem. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów produktów. Doskonale nawilżają, odżywiają i uelastyczniają skórki, jednocześnie łagodząc zaczerwienienia i podrażnienia. Niektóre z produktów pięknie pachną, ponieważ są perfumowane, co jest ich dodatkowym atutem. Oliwki do skórek i paznokci posiadają w swoich składach wiele dobroczynnych substancji. Należą do nich witaminy, oleje naturalne, kwasy (np. hialuronowy, oleinowy czy linolowy) oraz lanolina. Każda z nich wykazuje inne działanie, natomiast wspólnie skutecznie radzą sobie z problemem suchych paznokci i skórek. Nie bez znaczenia jest także fakt, że sposób ich użycia jest bardzo prosty. Wystarczy nanieść oliwkę na problematyczny obszar, a następnie delikatnie ją wmasować.

kolekcja oliwek do skórek i paznokci

Domowa pielęgnacja

Poza preparatami, które można kupić w sklepach czy hurtowniach kosmetycznych, również z produktów, które masz w domu, możesz stworzyć mikstury, które pomogą Ci w walce z suchymi dłońmi!

Miód

Miód to produkt, który większość osób ma w swoim domu. W formie skrystalizowanej działa niczym najlepszy peeling, natomiast płynny można wcierać w dłonie jak krem. Wykazuje on właściwości zmiękczające, wygładzające i regenerujące.

Woda

Może to zabrzmieć dziwnie, ale woda naprawdę jest w stanie zdziałać cuda – także jeśli chodzi o kondycję Twoich dłoni i paznokci! W końcu odpowiednie nawilżenie skóry jest najważniejsze – również to wewnętrzne. Spróbuj pić 2 litry płynów każdego dnia, a już po krótkim czasie przekonasz się, jak wpłynie to na kondycję Twojej skóry! Stanie się odżywiona i nawilżona.

Siemię lniane

Czy próbowałaś już kąpieli dłoni w siemieniu lnianym? Wystarczy, że niewielką ilość siemienia zalejesz wrzątkiem i odczekasz chwilę, aż pojawi się tam specyficzny śluz. Gdy zawiesina będzie w temperaturze pokojowej, zanurz w niej dłonie i mocz ok. 15-20 minut. Jeśli lubisz kompozycje zapachowe, do kąpieli dodaj odrobinę cynamonu lub kropelkę olejku zapachowego. Już po jednej takiej sesji zauważysz znaczącą zmianę w kondycji Twoich dłoni.

Suche dłonie i paznokcie – można z tym skutecznie walczyć!

Jak widzisz, istnieje wiele metod walki z suchymi dłońmi i paznokciami! Oczywiście, czasami efekty są widoczne od razu, a w innym przypadku – trzeba na nie chwilę poczekać. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, pamiętaj, że najbardziej liczy się przede wszystkim systematyczność. Tylko regularna pielęgnacja pozwoli Ci na uzyskanie trwałych efektów – nie tylko w lecie, ale i przez cały rok!

0