Manicure hybrydowy – krok po kroku

by

Wykonywanie manicure hybrydowego jest niemal tak proste jak gotowanie Twojej ulubionej zupy – przechodzisz w odpowiedniej kolejności następujące po sobie kroki i tylko trochę precyzji i doświadczenia dzielą początkującą miłośniczkę lakierów hybrydowych od niemal zawodowstwa w tym aspekcie. Poznaj procedurę wykonywania manicure hybrydowego – 8 kroków do perfekcyjnej stylizacji paznokci, która zostanie z Tobą na długo!

Krok 1. Przygotowanie produktów

Rozpoczęcie wykonywania manicure hybrydowego warto poprzedzić przygotowaniem wszystkich produktów i narzędzi, jakich będziemy używać w czasie naszej sesji stylizacji paznokci. Najlepiej wszystkie umieścić w zasięgu rąk na uprzątniętym stoliku lub biurku by nie musieć z paznokciami w połowie sesji wykonywania manicure biegać po domu lub gabinecie kosmetycznym w poszukiwaniu tego, co nam brakuje. Przygotuj zatem: pilniczek do paznokci, narzędzie do usuwania skórek (patyczki lub kopytko), bloczek polerski, waciki bezpyłowe, cleaner, bazę pod lakier hybrydowy, top oraz oczywiście wybrane lakiery hybrydowe i lampę do utwardzania!

Krok 2. Przygotowanie płytki paznokciowej

To początkowy, ale bardzo ważny krok w wykonywaniu manicure hybrydowego. Nie warto traktować go po macoszemu – jak sobie przygotujemy warsztat, tak nam się będzie potem na nim pracować i takie paznokcie będziemy później (z)nosić. Przygotowując płytkę paznokcia należy patyczkiem lub kopytkiem odsunąć skórki i opcjonalnie je wyciąć. Następnie przy pomocy pilniczka do paznokci nadajemy naszym pazurkom pożądaną długość i kształt. Pamiętaj – tego, jakim wygląd nadasz swoim paznokciom teraz, nie będzie można zmienić. Piłowanie i obcinanie paznokci po nałożeniu hybrydy jest bezsensowne i je bardzo niszczy.

manicure hybrydowy z kwiatkami

Krok 3. Matowienie płytki paznokciowej

Matowienie płytki paznokciowej to kolejny element przygotowywania naszych paznokci na przyjęcie lakierów hybrydowych, a jego skrupulatne wykonanie wpływa na wygląd i trwałość naszego manicure hybrydowego. Przy wykorzystaniu bloczka polerskiego delikatnie, ale dokładnie przystąp do matowienia płytek swoich paznokci. Tak przygotowana płytka paznokciowa będzie odpowiednio „czepliwa” dla nakładanych w dalszej kolejności produktów, co zapewnia trwałość manicure hybrydowego. Pamiętaj jednak by nie matowić płytki zbyt długo, bo może ją to uszkodzić oraz że do tego celu służy bloczek polerski – nigdy pilniczek do paznokci!

Krok 4. Odtłuszczenie płytki paznokciowej

Nadal jesteśmy na żmudnym, ale kluczowym etapie przygotowań. Tym razem przy wykorzystaniu wacików bezpyłowych dokonujemy odtłuszczenia płytki paznokciowej cleanerem. Dzięki temu pozbywamy się naturalnej tłustej warstwy, jaka na co dzień tworzy się na naszych paznokciach i usuwamy inne zanieczyszczenia. Po wykonaniu tego etapu możemy w końcu chwytać za pędzelek!

różowy manicure hybrydowy z serduszkami

Krok 5. Nałożenie bazy pod lakier hybrydowy

Pierwsze pociągnięcia pędzelkiem nie będą specjalnie artystyczne – będą one bowiem rozprowadzały na naszych paznokciach bezbarwną bazę pod lakier hybrydowy. Nakładamy cienkie warstwy bazy na każdy z paznokci i utwardzamy je w lampie UV/LED – zgodnie ze wskazaniami producenta dotyczącymi czasu trzymania dłoni w danym rodzaju lampy. Polecamy aplikować bazę na dwa paznokcie i po dwa utwardzać w lampie – i tak do dziesięciu. Na ten moment efekt nie będzie spektakularny, ale już zaraz zajmiemy się tym, co manicurzystki lubią najbardziej!

Krok 6. Nałożenie lakieru hybrydowego

To jest etap, na który z niecierpliwością czekałaś! Nakładamy wreszcie kolorki na paznokcie, a więc chwytamy za pędzelek od docelowego lakieru hybrydowego. Po nałożeniu i utwardzeniu pierwszej warstwy (ponownie warto robić to po dwa palce), nakładamy drugą. Oczywiście, czas utwardzania w lampie powinien podpowiedzieć nam producent lakieru hybrydowego, jaki stosujemy.

fioletowe paznokcie hybrydowe

Krok 7. Nałożenie topu

Ostatnia, nienaruszona jeszcze w tej sesji manicure hybrydowego buteleczka, jaką przygotowaliśmy to ta z topem. Nakładamy jedną cienką warstwę by utrwalić kolor i nadal odpowiedni wygląd nałożonemu lakierowi – w zależności od wyboru błyszczący lub matowy. To też ostatni czas na użycie lampy.

Krok 8. Przemycie cleanerem

To jest ten czas, gdy używamy cleanera po raz drugi – co wiele kobiet ignoruje, przemywając cleanerem każdą warstwę lakieru. Otóż nie, cleanera ponownie używamy dopiero na zwieńczenie dzieła, czyli po zakończeniu wykonywania manicure hybrydowego. Po tym kroku możemy zacząć liczyć czas, przez który cieszyć się będziemy zaaplikowaną na paznokcie hybrydą. Prawda, że proste?

1