Zdobienia, które robią się same – efekt water color

by

Manicurzystki mają coraz więcej i więcej z artystek. Kunsztowne, wymyślne wzory, dobieranie odpowiednich efektów, misterne nakładanie zdobień – to wszystko wymaga wyczucia piękna i artyzmu. A co rusz pojawiają się nowe opcje tworzenia arcydzieł na paznokciach. Jedną z nich jest efekt water color, czyli akwarela do zdobień. Jak wymalować sobie prawdziwy akwarelowy obraz na paznokciach?

zdobienia akwarela na paznokciach hybrydowych

Czym wykonuje się efekt water color?

Efekt water color powstaje przy wykorzystaniu akwareli do zdobień, która pozwala na ekspresowe, ale jednocześnie bardzo efektowne zdobienie paznokci. Dzięki akwareli wykonać można niepowtarzalne, fantazyjne zdobienia sprawiające wrażenie, jakby były wykonane farbami akwarelowymi. Romantyczne dymki, kółka i rozmycia na pewno zbiorą sporo komplementów, a tylko Ty będziesz wiedziała, w jaki prosty sposób je wykonałaś. Baw się kolorami na wesoło z akwarelami do zdobień i spraw, że Twoje paznokcie nigdy nie będą nudne!

Efekt water color – sposób wykonania

Wykonanie efektu water color na paznokciach zaczynamy od odsunięcia skórek i błonek oraz zmatowienia płytki paznokciowej pilnikiem lub polerką o wybranej gradacji. Następnie należy odtłuścić płytkę, nałożyć warstwę bazy i utwardzić w lampie do manicure hybrydowego UV/LED. Kolejnym krokiem jest nałożenie wybranego koloru i także utwardzenie go w lampie. Tę czynność można powtórzyć i nałożyć więcej niż jedną, ale cienką warstwę lakieru. To będzie nasze tło do wykonywania akwarelowych malunków na paznokciach. Do tego momentu zatem wykonywaliśmy to wszystko, co przy standardowym manicure hybrydowym.

Teraz przechodzimy do wykorzystania produktu Molly Lac ART WATER INK. Czynimy to w taki sposób, by powstające plamki się nam pięknie rozmyły na płytkach paznokciowych. Fantazyjne wzory niemalże robią się same! Chwila cierpliwości na odparowanie nałożonego lakieru i czas na skorzystanie z innego produktu – ARTISTIC GEL Allepaznokcie, którym nakładamy geometryczny kontur i utwardzamy całość w lampie UV/LED. I jakby to powiedzieli francuscy malarze – voila! Mamy gotowe paznokcie z efektem water color, które za każdym razem wyglądają inaczej, a zatem są prawdziwie niepowtarzalne!

Produkt Molly Lac ART WATER INK może zostać wykorzystany także jako tło pod inne zdobienia czy ornamenty, tworzone z wykorzystaniem żelu do zdobienia paznokci Allepaznokcie ARTISTIC GEL. Taka opcja użycia na pewno także stworzy na naszych paznokciach prawdziwe arcydzieło, którego nie potrzebujemy oprawiać w ramki, a cieszyć się nim na co dzień.

Akwarela do zdobień – zalety

Jedną z największych zalet akwareli do zdobień w styli water color jest szybka i łatwa aplikacja. Wystarczy pozwolić samoczynnie powstać malowniczym plamkom na paznokciach i to wszystko! Nie trzeba robić nic więcej, a efekt jest spektakularny. Produkt jest bardzo wydajny i mocno napigmentowany. Będzie Ci służył długo i niezawodnie. Do dyspozycji masz ponadto wiele kolorów akwareli do zdobień – na pewno znajdziesz coś dla siebie, a niepowtarzalność powstających wzorków będzie Cię zachęcała do dalszego próbowania możliwości tego produktu. Jak wspomniano, można go używać zarówno na wybrany lakier hybrydowy, jak i jako tło, a to oznacza… kolejne możliwości do zabawy farbami akwarelowymi do paznokci! Ogromną zaletą jest także to, że za każdym razem akwarelowe plamki i rozmycia na paznokciach będą wyglądały inaczej – to świetna opcja dla dziewczyn, które nie lubią nudy w swojej stylizacji paznokci.

Kiedy i jak wykorzystać akwarele do zdobień?

Efekt water color może być zarówno bardzo delikatny, jak i bardzo intensywny. Zależy to od tego, jakich kolorów użyjemy i w jaki sposób je nałożymy. Jeśli będą to jasne odcienie nakładane delikatnie na paznokcie – cała stylizacja dłoni będzie wyglądała lekko i romantycznie, pasując do zwiewnych czy koronkowych kreacji na większe wyjścia czy randki. Postawienie na bardziej jaskrawe kolory i nałożenie ich bardziej zdecydowanie na nasze paznokcie da stylizację bardziej jaskrawą i mocną, która sprawdzi się do nowoczesnych ubrań, na imprezy, spotkania z przyjaciółki czy festiwale. Ciekawy efekt może dać nałożenie kilku kolorów akwareli do paznokci. Daje to fantazyjne, młodzieżowe wzory i bardzo szerokie pole do popisu. Warto przetestować łączenie kilku kolorów i sprawdzić, jakie zestawienia wyglądają razem najlepiej. Akwarele do zdobień mogą być także świetną opcją dla nastolatek i młodych kobiet – wyglądają bardzo dziewczęco i sprawdzą się przy młodzieżowych stylizacjach.

zdobienia paznokci efekt wody na różowych paznokciach

0