Inspiracje na komunię – manicure

Maj jest często nazywany miesiącem komunii. Komunia święta to wydarzenie bardzo ważne nie tylko dla dzieci, przystępujących do tego sakramentu, ale i ich rodziców oraz bliskich. W tym Wielkim Dniu najważniejsza jest oczywiście sfera duchowa, ale – nie ukrywajmy – każdemu zależy również na tym, żeby wyglądać adekwatnie do okoliczności. W Internecie można znaleźć bardzo wiele propozycji stylizacji odpowiednich na komunię. Dopełnieniem ubioru jest z pewnością pasujący do niego manicure. I tu już zaczynają się dylematy…

Manicure na komunię – jaki wybrać?

Większość kobiet decyduje się na wybór manicure hybrydowego. Dlaczego? Hybrydowe lakiery do paznokci są trwalsze i mocniej napigmentowane, a jednocześnie wyglądają bardzo naturalnie. Szeroka gama kolorystyczna lakierów do paznokci daje duże pole do popisu przy wykonywaniu manicure. Nie każdy kolor będzie jednak “właściwy” dla osób wybierających się na uroczystość komunii świętej.

lakiery hybrydowe

Jaki kolor paznokci będzie odpowiedni na komunię?

Zapytaliśmy kilku stylistek paznokci, na jakie kolory manicure decydują się najczęściej komunijni goście. Okazało się, że przeważają jasne kolory lakierów hybrydowych. Osoby, które wybierają się na uroczystość komunii świętej na ogół decydują się na stylizacje w kolorach jasnych, do tego delikatny makijaż, a także właśnie jasne paznokcie hybrydowe. Kolory najbardziej popularne w tym okresie to kremowy, delikatny róż, brzoskwinia, mięta, a nawet lekki błękit. Takie pastelowe paznokcie hybrydowe będą odpowiednie nie tylko do Kościoła, ale i na co dzień – np. do pracy. Warto pamiętać, że hybrydowe lakiery do paznokci utrzymują się na płytce nawet do kilku tygodni, więc kolory uniwersalne, pasujące do każdej stylizacji, mają w tym przypadku same plusy.

manicure na komunię

Wzory na paznokciach – czy to wypada?

Niektóre kobiety stają przed dylematem, czy na komunię wypada mieć manicure hybrydowy ze zdobieniami? O ile pastelowe paznokcie hybrydowe wyglądają same w sobie bardzo subtelnie, zbyt mocne wzory mogłyby nieco zepsuć zamierzony, delikatny efekt. Na jasnych kolorach lakierów hybrydowych można jednak wykonać niewielki wzór, który dopełni całość stylizacji komunijnej. Stylistka paznokci z pewnością doradzi, co zrobić, by uzyskać odpowiedni efekt.

wzorki na paznokciach hybrydowych

Manicure idealny – czy istnieje?

Niezależnie od wybranego rodzaju manicure, najważniejsze jest to, żeby czuć się w nim po prostu dobrze. Jasne kolory paznokci hybrydowych mają tę przewagę, że są bardzo subtelne i pasują do niemal każdej stylizacji, na każdą okazję. Pastelowe lakiery hybrydowe dają duże pole manewru nawet w sytuacji, gdy w ostatniej chwili trzeba zmienić stylizację (chociażby w przypadku gwałtownej zmiany pogody). Stąd też ich ogromna popularność i częsty wybór szczególnie przed tego typu wydarzeniami. Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety, więc starannie wykonany manicure jest w dzisiejszych czasach wręcz koniecznością.

Wszystkie potrzebne akcesoria do przygotowania odpowiedniego manicure znajdziesz na stronie Allepaznokcie.pl

 

0

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *