Dlaczego lakier hybrydowy się nie utwardził – poznaj przyczynę!

by

Nieutwardzenie się lakieru hybrydowego jest jedną z najczęstszych przyczyn niepowodzenia podczas wykonywania manicure. Warto poznać więc przyczynę, a nawet przyczyny (jest ich co najmniej kilka) tego zjawiska. Mimo że wydaje się, że utwardzenie paznokci w lampie jest banalnie proste, w rzeczywistości na sukces zabiegu wpływa wiele czynników. Postanowiliśmy zebrać w tekście wszystkie te, które występują najczęściej, abyś mogła zwrócić na nie szczególną uwagę. W końcu chyba nikt nie lubi przeżywać porażek – nawet jeżeli jest to “tylko” (albo “aż”) nieodpowiednio utwardzony lakier hybrydowy!

Przyczyny nieutwardzenia się lakieru hybrydowego

Jak już wspomnieliśmy, przyczyn nieutwardzenia się hybrydy jest naprawdę wiele. Poznaj te, które występują najczęściej. Ciekawe, czy znasz je wszystkie!

Dlaczego lakier hybrydowy się nie utwardził – nieodpowiednia lampa

Chyba najbardziej oczywistą przyczyną niewyschnięcia paznokci po wyjęciu z lampy jest… nieodpowiedni sprzęt do utwardzania! Co jednak kryje się pod słowem “nieodpowiedni”? Powodów może być wiele. Często za nieutwardzenie paznokci odpowiada zbyt słaba moc lampy. Inną przyczyną jest nieodpowiednia budowa lampy – np. niedokładnie zabudowany jej tył, co skutkuje “uciekaniem” światła. Powód może być również bardzo prozaiczny… Istnieje ryzyko, że próbujesz utwardzić w lampie UV lakier przeznaczony wyłącznie do urządzeń LED (lub vice versa). Ostatnim czynnikiem, na który chcielibyśmy zwrócić Twoja uwagę, jest zużyta żarówka w lampie. To również warto sprawdzić, zanim zweryfikuje się kolejne potencjalne przyczyny nieutwardzenia lakieru hybrydowego.

dlaczego lakier hybrydowy się nie utwardził

Zbyt krótki czas utwardzania paznokci w lampie

Czy wiesz, że nawet najbardziej profesjonalna i najmocniejsza lampa nie utwardzi Ci odpowiednio hybrydy, jeżeli nie będziesz przestrzegać czasu utwardzania? Lakier lakierowi nierówny – nawet pod względem czasu niezbędnego do pełnego utwardzenia. Niektóre produkty już po kilkudziesięciu sekundach są w pełni wyschnięte. W przypadku innych natomiast potrzeba już minut, co jest znaczącą różnicą! Zawsze dokładnie czytaj informacje zawarte na opakowaniu i stosuj się do tego, co tam znajdziesz.

Niedokładne przygotowanie paznokci do malowania

Zawsze, absolutnie zawsze piszemy Ci, że etap przygotowania paznokci do malowania odgrywa niebagatelną rolę i zdecydowanie wpływa na jakość manicure i – również – jakość utwardzenia hybrydy. Odsunięcie skórek, odtłuszczenie paznokci czy ich zmatowienie to czynności, które należy wykonać dokładnie i nie można o nich zapomnieć! W innym przypadku zapomnieć to będziesz mogła… o pięknym, udanym manicure!

beżowe paznokcie hybrydowe

Nieprawidłowe pomalowanie paznokci

A propos procesu malowania… Teoretycznie jest on prosty oraz szybki i nawet początkujące paznokciomaniaczki sobie z nim poradzą. Oczywiście – jest w tym dużo prawdy! Nie da się jednak ukryć, że, o ile każda kobieta prawdopodobnie podoła i pomaluje swoje paznokcie lakierem hybrydowym, nie wszystkie zrobią to w najbardziej estetyczny sposób! Nieco wyżej napisaliśmy o tym, że zalanie skórek “przeszkadza” w uzyskaniu pięknego manicure. Ponadto, bez odtłuszczenia paznokci może być naprawdę trudno… To małe “rzeczy”, które jednakże w ogromnym stopniu decydują o powodzeniu stylizacji!

Stosowanie produktów do stylizacji słabej jakości

Bywa również tak, że lakier hybrydowy nie utwardził się w lampie, ponieważ był kiepskiej jakości! Czy kupujesz hybrydy w sprawdzonych miejscach? Czy wybierasz produkty sprawdzonych marek? Uwierz, że jakość produktów do stylizacji ma ogromne znaczenie – również jeżeli chodzi o utwardzenie hybrydy! Nawet najlepsza i najbardziej profesjonalna lampa nie sprawi, że paznokcie pomalowane słabym lakierem będą maksymalnie trwałe i estetyczne! Na niektórych produktach nie powinno się oszczędzać. No, chyba że rzeczywiście kupujesz naprawdę dobre kosmetyki w super cenach…

dlaczego lakier hybrydowy się nie utwardził

Szukasz sprawdzonych produktów do manicure w super cenach? Takie rzeczy na AllePaznokcie!

Jeśli już teraz wiesz, że powinnaś zmienić lampę do utwardzania czy zaopatrzyć się w lakiery lepszej jakości, koniecznie wejdź na AllePaznokcie i dokonaj najlepszego wyboru! To będzie łatwiejsze niż sądzisz, ponieważ w naszym sklepie internetowym z kosmetykami nie ma preparatów “gorszej” jakości! Sprzedajemy jedynie preparaty sprawdzonych firm – produkty, które świetnie sprawdzą się w niezbędniku każdej paznokciomaniaczki – niezależnie od jej stopnia zaawansowania! Dodając do tego ekspresową dostawę i korzystne ceny i profesjonalną obsługę Klienta, okaże się, że AllePaznokcie nie ma sobie równych!

0