Płyny i preparaty do salonu kosmetycznego

by

Profesjonalna stylistka paznokci potrzebuje nie tylko lakierów hybrydowych… Płyny i preparaty do salonu kosmetycznego są równie niezbędne! Bez nich nie ma szans mówić o idealnym manicure. Nieprzygotowana płytka nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Dlatego też tak istotne jest zaopatrzenie się w preparaty do salonu kosmetycznego, dzięki którym każda stylizacja paznokci będzie wyglądać fantastycznie!

Preparaty do salonu kosmetycznego – w co się zaopatrzyć?

Jakie preparaty do salonu kosmetycznego kupić, by mieć wszystko to, co niezbędne do wykonywania manicure idealnego? Jest co najmniej kilka specyfików, będących must have stylistek paznokci. Zobacz nasze propozycje i sprawdź, czy masz je wszystkie!

Aceton/remover

Do czego służą aceton i remover? Czy niczym się one nie różnią? Ich przeznaczenie jest dość podobne – usuwają lakier hybrydowy, żelowy, akrylowy i tipsy. Tym, co je odróżnia, jest metoda działania działania. Aceton rozpuszcza lakier, natomiast remover go zmywa. Remover należy także do środków zdecydowanie bardziej delikatnych, więc używa się go raczej przy mniej trwałych lakierach. Aceton natomiast, z uwagi na swoją siłę, ma również zdecydowanie więcej zastosowań. Ten preparat do salonu kosmetycznego używa się także często do czyszczenia pędzelków i usuwania tipsów. Oba produkty stosuje się bardzo podobnie – można moczyć w nich paznokcie lub nalać je na waciki i przyłożyć do płytki.

Zmywacz do paznokci

Zmywacz do paznokci pełni podobną funkcję do removera, przy czym posiada jedną, znaczącą różnicę. Służy on do usuwania lakierów tradycyjnych (zdecydowanie rzadziej do akryli czy żeli), a nie hybrydowych. Zmywacze do paznokci różnią się zapachem i składem. Niektóre z nich posiadają dodatkowo witaminy, które wzmacniają płytkę. Zmywacze to preparaty do salonu kosmetycznego, które najczęściej występują w formie płynu, ale można je dostać także w postaci chusteczek, idealnych na podróż.

Cleaner

Cleaner, albo inaczej – odtłuszczacz do paznokci. Jest to preparat do salonu kosmetycznego, który stosuje się do przemywania lakierów hybrydowych, akrylowych i żelowych. Oprócz właściwości odtłuszczających, nadaje również połysk, dzięki czemu paznokcie pięknie się błyszczą. Cleaner można aplikować na płytkę jeszcze przed malowaniem, by ją odtłuścić, ale używa się go do tego raczej rzadko. Zdecydowanie częściej wciera się go w warstwę dyspersyjną na ostatnim etapie stylizacji paznokci, by pozbyć się lepkiej warstwy lakieru. Cleaner używa się w podobny sposób jak remover. Nakłada się preparat na wacik i przeciera się nim płytkę. Tylko tyle, by uzyskać piorunujący efekt!

Odżywki i preparaty do zmiękczania skórek

W gabinecie kosmetycznym bardzo istotne jest także zaopatrzenie się w preparaty pielęgnacyjne. Należą do nich chociażby odżywki i serum do paznokci lub preparaty do zmiękczania skórek. Są to specyfiki bardzo uniwersalne i można ich używać niezależnie od rodzaju manicure. Preparaty do zmiękczania skórek stosuje się najczęściej na etapie przygotowania płytki do stylizacji. Taki produkt zdecydowanie przyspiesza pracę kosmetyczce. Odżywkę natomiast można wykorzystać i samodzielnie – na naturalną płytkę – i w połączeniu z lakierem. Warto również pomyśleć o preparatach do salonu kosmetycznego, takich jak primery, które wykorzystuje się przy żelach i akrylach. Wpływają one na przyczepność masy, co skutkuje zdecydowanie większą trwałością stylizacji.

Oliwki do skórek i paznokci

Oliwki do skórek i paznokci to kolejne preparaty do salonu kosmetycznego, które z pewnością znajdą w nim swoje miejsce i będą często stosowane! Liczba właściwości, jakie posiadają, może przyprawić o zawrót głowy. Wzmacniają i nabłyszczają paznokcie, regenerują je, “leczą” rozdwojoną płytkę, nawilżają skórki… To tylko część spośród ich licznych zalet! Jeżeli dodamy do nich jeszcze fenomenalny zapach, długo utrzymujący się na paznokciach, okazuje się, że to produkt idealny!

kolekcja oliwek do skórek i paznokci

Płyn do czyszczenia pędzelków

Ten płyn przyda się przede wszystkim do czyszczenia pędzelków, ale także do przyborów, używanych podczas modelowania paznokci za pomocą żelu czy akrylu. Gdy stosuje się go regularnie, pędzelki pozostaną długo w dobrym stanie, a wręcz przedłuży się ich żywotność!

Pamiętaj także o zaopatrzeniu się w środki do dezynfekcji!

Zaopatrując się w płyny i preparaty do salonu kosmetycznego, nie można nie wspomnieć także o środkach do dezynfekcji. Odkażanie polega na niszczeniu przede wszystkim wirusów i bakterii. Żele antybakteryjne do rąk, płyny do dezynfekcji dłoni i powierzchni to must have w każdym gabinecie urody. Przygotowując się na przyjęcie klientek, należy zapewnić im (i oczywiście sobie) skuteczną ochronę przed drobnoustrojami. Preparaty z wysoką zawartością alkoholu to gwarancja utrzymania sterylnych warunków w gabinecie i higieny dłoni podczas wykonywania zabiegów. Jeżeli zaopatrzysz się we wszystkie podstawowe środki higieny oraz płyny i preparaty do salonu kosmetycznego, możesz być pewna, że będziesz przygotowana na każdą okoliczność i wszystkie zabiegi!

płyny do dezynfekcji
0