Cat eye krok po kroku

by

Czasami potrzeba naprawdę niewiele, by uzyskać spektakularny efekt manicure! Jednym z takich sposobów jest wykonanie kociego oka na paznokciach. Jak zrobić cat eye krok po kroku? Jeżeli wydaje Ci się, że trzeba zaopatrzyć się w wiele produktów, uspokajamy – wcale nie ma takiej konieczności! Przekonaj się, że kocie oko tylko wygląda na bardzo czaso- i pracochłonne! W rzeczywistości nie musisz być wcale stylistką paznokci, by wykonać to zdobienie i uzyskać w ten sposób tak oryginalny manicure!

Cat eye na paznokciach – czy tylko dla odważnych?

Jeżeli wydaje Ci się, że efekt kociego oka na paznokciach jest przeznaczony jedynie dla odważnych, pewnych siebie kobiet – nic z tych rzeczy! Wiele zależy od tego, jaki kolor lakieru do cat eye wybierzesz i czy – poza kocim okiem – wzbogacisz dodatkowo manicure. Paznokciomaniaczki, które chcą jedynie “przetestować” ten efekt, powinny natomiast pamiętać o tym, że zawsze mogą go wykonać jedynie na jednym paznokciu, a pozostałe pozostawić gładkie. Wtedy manicure będzie zdecydowanie mniej rzucający się w oczy, a Ty zobaczysz, czy cat eye jest dla Ciebie!

cat eye krok po kroku

Stylizacja z cat eye – co jest potrzebne?

Zanim jednak napiszemy, jak wykonać cat eye krok po kroku, zatrzymajmy się jeszcze na chwile przy niezbędnych produktach… Poza akcesoriami do przygotowania paznokci do malowania, takimi jak pilnik, patyczek lub dłutko (i ewentualnie cążki) oraz bloczek polerski, potrzebujesz oczywiście bazę, top oraz cleaner. Stylizacji cat eye nie da się wykonać bez lampy do utwardzania. Produktami specjalnymi do kociego oka są natomiast lakier do cat eye oraz specjalny magnes.

Cat eye na paznokciach krok po kroku

Już na samym początku tekstu zdradziliśmy Ci, że efekt cat eye wcale nie jest tak trudny do wykonania dla osób, które samodzielnie robią manicure hybrydowy. Jeżeli masz już w swojej kolekcji lakier do kociego oka i specjalny magnes, przygotuj sobie wszystko to, co niezbędne i przejdź z nami przez wszystkie kroki! Gotowa? Zaczynamy!

Przygotowanie paznokci do malowania

Tradycyjnie już – zacznij od przygotowania paznokci do dalszych etapów manicure. Nadaj im idealny kształt (cat eye szczególnie okazale wygląda na paznokciach-migdałkach oraz owalnych), a także odsuń i – opcjonalnie – usuń skórki. Nie zapomnij także o dokładnym wypolerowaniu paznokci. Bardzo istotnym zabiegiem jest również ich odtłuszczenie. Co potem? Także kolejne czynności nie różnią się od tych przy “standardowym” manicure hybrydowym… Mowa oczywiście o aplikacji bazy – bazy, która będzie oczywiście idealnie dobrana do Twoich paznokci – oraz jej utwardzeniu w lampie.

Malowanie paznokci

Z tak przygotowanymi paznokciami można zrobić wiele… My dziś natomiast zajęliśmy się cat eye i to temu efektowi poświęcamy maksimum uwagi. Otwórz buteleczkę z lakierem do kociego oka i nałóż pierwszą jego warstwę. Myślisz, że kolejnym zabiegiem jest już włożenie paznokci do lampy? Nie w tym przypadku! Zanim to zrobisz, na dosłownie kilka sekund przyłóż do paznokcia magnes. Co istotne – nie może on dotknąć jeszcze nieutwardzonego lakieru. Nie musisz nim nawet wykonywać żadnych ruchów – wystarczy trzymać go w jednym, konkretnym miejscu. Dopiero w kolejnym kroku utwardza się paznokcie w lampie, by następnie powtórzyć proces malowania i trzymania magnesu tuż nad paznokciem.

Zakończenie procesu manicure

Ostatnim etapem manicure z cat eye jest już tylko aplikacja topu. Podobnie jak w przypadku bazy, i tu ważne jest to, by był on odpowiednio dobrany do Twoich paznokci. To dzięki topowi Twój manicure będzie dłużej w idealnym stanie.

Cat eye krok po kroku do spektakularnej stylizacji!

Chyba nie masz już wątpliwości, że efekt kociego oka nie tylko fenomenalnie prezentuje się na paznokciach, ale i jest możliwy do wykonania dla zdecydowanej większości kobiet? Cudowne jest to, że nawet osoby początkujące są w stanie samodzielnie zrobić tak oryginalne zdobienie! Oczywiście, grunt to wybór odpowiednich produktów do cat eye!

Pamiętaj, że wszystkie preparaty, o których piszemy w tekście, znajdziesz w naszym sklepie internetowym z kosmetykami AllePaznokcie! Wybór preparatów do manicure i pedicure jest tam tak ogromny, że nie zdziwimy się, jeżeli będziesz mieć problem z wyborem konkretnych produktów. Na szczęście, mamy jednocześnie tak przystępne ceny, że nie trzeba się ograniczać! Czy to już pora na zakupy? Jeśli tak, wybierz produkty idealne dla Ciebie i zabierz się za stylizację z cat eye krok po kroku! Jesteśmy przekonani, że będziesz zachwycona efektem końcowym!

0