7 kroków do silnych i mocnych paznokci

by

Oto siedem kroków do silnych i mocnych paznokci! Dłonie i paznokcie to nasza wizytówka – jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracają uwagę nowo poznane przez nas osoby, znajomi, współpracownicy, potencjalni szefowie czy… potencjalni partnerzy. Piękne paznokcie to przede wszystkim silne, mocne i zdrowe paznokcie. Jak mieć takie paznokcie? Jak o nie dbać?

7 kroków do zdrowych i mocnych paznokci

Krok 1.

Twoje paznokcie jedzą razem z Tobą, czyli właściwa dieta początkiem mocnych paznokci

Łamliwe, nieestetyczne paznokcie są często sygnałem niewłaściwej diety, w której brakuje odpowiednich składników odżywczych. By mieć silne, mocne paznokcie zadbaj o to, by w Twojej diecie znajdowały się produkty bogate w składniki mineralne, witaminy i białka. Dla zdrowych paznokci ważne są cynk czy krzem – włącz do swojej diety zatem orzechy, migdały, rzodkiewkę czy seler by dostarczyć tych składników mineralnych organizmowi. Dla uzupełnienia najkorzystniejszych dla paznokci witamin jedz kolorowe warzywa – brokuły, marchew czy pomidory. Aby dostarczyć korzystnych dla paznokci białek, zadbaj o obecność w diecie nabiału i mięsa. Dobra dieta to bardzo silny sprzymierzeniec w walce o zdrowe i piękne paznokcie.

Krok 2.

Daj paznokciom pić, czyli odpowiednie nawilżenie

Paznokcie, zwłaszcza te systematycznie malowane, a więc i traktowane zmywaczami do paznokci, potrzebują nawilżenia. Zbawiennie okazać się mogą w tym przypadku różnego rodzaju olejki. Do paznokci poleca się w szczególności olejek morelowy, migdałowy czy kokosowy. Przy pomocy wacika nasączonego w wybranym olejku można „napoić” swoje paznokcie by nadać im zdrowia i pięknego wyglądu. Warto zadbać także o nawilżenie całych dłoni – krem do rąk powinien być stałym elementem wyposażenia Twojej torebki, warto także zainstalować go na stałe w łazience i starać się kremować ręce po każdym ich umyciu.

Krok 3.

Paznokcie w zbrojach, czyli odpowiednia ochrona

Wszystko, co piękne i delikatne trzeba otaczać szczególną ochroną. Pomyśl o odpowiednim zabezpieczeniu swoich paznokci przed negatywnym działaniem środków czystości, brudu czy zbyt dużej ilości wody. Zaopatrz się w rękawiczki i korzystaj z nich w trakcie sprzątania, prac w ogrodzie czy zmywania naczyń. Niech będą zbroją dla Twoich paznokci!

Krok 4.

Zwrot w stronę natury, czyli naturalne zabiegi na paznokcie

Droga do silnych i mocnych paznokci jest długa. Naszym paznokciom z pomocą spieszy także natura. Aby mieć zdrowe paznokcie warto korzystać z naturalnych naparów ze skrzypu polnego. Skrzyp to naturalny przyjaciel paznokci – utwardza je, wzmacnia, redukuje łamliwość. W trosce o zdrowe paznokcie warto zaprzyjaźnić się także z cebulą – umieszczenie paznokci w jej środku na kilka minut wzmocni łamliwe paznokcie. Naturalnym lekiem może być także odżywka zrobiona z oliwy z oliwek i czosnku – to mieszanka zapobiegająca pękaniu i działająca bakteriobójczo.

Krok 5.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli dbanie o właściwie wykonany manicure

Na zadbane paznokcie składa się także pięknie wykonany manicure. Decydując się na pomalowanie paznokci, bierzmy pod uwagę także to, w jaki sposób jest wykonywany, jakimi produktami, a następnie – w jaki sposób jest usuwany. Na zdrowie paznokcie nie wpływa pozytywnie nadmierne piłowanie płytki paznokciowej, szczególnie nieodpowiednimi narzędziami czy stosowanie wysuszających albo złej jakości kosmetyków do paznokci. Warto zadbać o bezpieczeństwo i profesjonalizm wykonywania manicure. Bez względu na to, czy decydujemy się na ten tradycyjny, czy manicure hybrydowy – to kolejny krok do mocnych paznokci.

Krok 6.

Eliminacja najgorszych przyzwyczajeń, czyli walka z obgryzaniem paznokci krokiem do mocnych paznokci

Jedną z największych zbrodni na estetyce i zdrowiu paznokci jest ich obgryzanie. Jeśli masz problemy z tym trudnym i nieestetycznym przyzwyczajeniem, uchodzącym u niektórych niemalże za nałóg – koniecznie popracuj nad zaprzestaniem obgryzania. Ta czynność bierze się często ze stresu i zdenerwowania – postaraj się zadbać o więcej relaksu, odpoczywaj, a w sytuacjach stresowych – zajmij ręce na przykład piłeczką antystresową. I pozwól swoim paznokciom rosnąc długo i szczęśliwie!

Krok 7.

Podawaj paznokciom leki, czyli suplementacja drogą do mocnych paznokci

Czasem w trosce o zdrowe i mocne paznokcie trzeba skorzystać z pomocy aptecznych wynalazków. Różnego rodzaju suplementy wzbogacą organizm w minerały, sprzyjające poprawianiu się kondycji paznokci. Składnikami tego typu preparatów są najczęściej biotyna, wyciąg ze skrzypu, bambusa czy z pokrzywy, cynk, kwas pantotenowy i aminokwasy siarkowe. Szukaj produktów z tymi składnikami w aptekach dla wspomożenia swoich paznokci w zdrowym rośnięciu i nabieraniu mocy.

Pamiętaj o silnych i mocnych paznokciach jako o Twojej osobistej wizytówce!

0

Brak Komentarzy

What do you think?