Manicure męski podbija salony

by

Manicure męski jest coraz bardziej popularny i w końcu przestaje być postrzegany w kategorii zbędnego wydatku…

…bo o dłonie trzeba dbać! Niezależnie od płci!

Mówi się, że to dłonie są wizytówką człowieka. O ile większość kobiet czuje się “nago” bez pomalowanych paznokci, u mężczyzn jest nieco inaczej. W ich przypadku największy nacisk kładzie się na pielęgnację dłoni oraz nadanie kształtu płytkom. W kontekście manicure męskiego, najczęściej mówi się o 3 etapach zabiegu. Wykonane tuż po sobie, pozwalają na osiągnięcie efektu zadbanych i czystych paznokci, a o to właśnie chodzi, prawda…?

manicure męski i nawilżanie dłoni przez stylistkę paznokci

Przygotowanie płytek

Manicure męski zwykle rozpoczyna się od skrócenia paznokci i nadania im kształtu. Wykorzystuje się do tego nożyczki lub odpowiedni pilnik. Następną czynnością, podejmowaną przez stylistkę paznokci, jest kąpiel wodna dłoni. Jej główny cel to przede wszystkim przyspieszenie procesu zmiękczenia skórek. Skórki można albo wyciąć przy pomocy cążków, albo odsunąć drewnianym patyczkiem. Tak przygotowane paznokcie u kobiet się maluje. W przypadku manicure męskiego stawia się zdecydowanie bardziej na naturalny, zdrowy wygląd płytek.

Odżywienie płytek

Manicure męski rządzi się nieco innymi prawami niż stylizacja paznokci u pań. Zamiast nadania koloru płytkom, stawia się na ich nawilżenie i odżywienie. Można to osiągnąć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest użycie polerki. Drugim natomiast – aplikacja specjalnego specyfiku, posiadającego właściwości odżywcze i nawilżające. Niezależnie od tego, który się wybierze, paznokcie będą wyglądać zdrowo i po prostu estetycznie. A o to przecież chodzi w męskim manicure.

Pielęgnacja dłoni

Zabieg manicure męskiego kończy się w większości przypadków wmasowaniem w dłonie produktu pielęgnacyjnego – np. kremu do rąk o nietłustej konsystencji. Niektóre stylistki paznokci dodatkowo aplikują na płytki oliwkę. Wszystko to ma na celu przedłużenie efektu nawilżonych i zadbanych dłoni.

Manicure męski – czy dla każdego mężczyzny?

Czy na fachowy zabieg w salonie kosmetycznym powinien przychodzić każdy mężczyzna? Bądźmy szczerzy – z pewnością nie każdy pan odczuwa taką potrzebę. Jest jednak coraz liczniejsza grupa mężczyzn, którzy bardzo doceniają fakt, że w gabinetach kosmetycznych wprowadza się usługi im dedykowane. Manicure jest tylko jedną z nich. Obecnie mówi się już o trendzie dbania o siebie i swoje ciało kompleksowo. Warto mieć na uwadze, że dla niektórych panów manicure męski to zbędny wydatek na coś, co mogą zrobić bez większych problemów w domu. Pytanie tylko – czy rzeczywiście pielęgnacja dłoni jest tak łatwa…?

Jak dbać o dłonie w domu?

W domu można wykonać niemal wszystkie czynności, które robi fachowa stylistka paznokci. Nadanie kształtu paznokciom, usunięcie skórek czy aplikacja preparatu do pielęgnacji dłoni – wszystko to brzmi dość trywialnie. W końcu każdy mężczyzna nie raz, nie dwa miał w rękach nożyczki i z pewnością wie, jak się nimi posługiwać. Problem, a nawet dwa problemy, tkwią w czymś zgoła innym… Po pierwsze – jest to brak czasu. Paradoksalnie, fachowa stylistka paznokci jest w stanie wykonać cały manicure męski w mniej niż pół godziny. Osoba mająca mniejsze (lub niemal żadne) doświadczenie – niezależnie od płci – musi poświęcić na to nawet więcej czasu.

Drugą kwestią, którą warto rozważyć, jest jakość i precyzja wykonania manicure. Nadanie kształtu paznokciom może trwać dosłownie chwilę – pytanie, jak będą wyglądać płytki po takim zabiegu? Usunięcie skórek nie brzmi bardzo skomplikowanie. Wykonane nieumiejętnie może jednak spowodować dość duże krwawienie tej, jakże ukrwionej, części dłoni. Po takim manicure paznokcie mogą wyglądać nie tyle mało estetycznie, co po prostu bardzo źle…

Zadbane dłonie to nie “kaprys” – to obecnie konieczność!

Pamiętaj, że obecnie posiadanie zadbanych dłoni to konieczność! Ich kondycja dużo “mówi” o człowieku i jego nawykach. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie tylko kobiety, ale i mężczyźni mają już tego świadomość. Zwracają uwagę nie tylko na wygląd kobiet w swoim otoczeniu, ale i swój własny. Manicure męski jest dzięki temu coraz bardziej popularny i widok pary, przychodzącej wspólnie do gabinetu urody, już nikogo nie dziwi.

Jak przyciągnąć mężczyzn do swojego salonu? Skutecznym sposobem będzie inwestycja w marketing salonu kosmetycznego.

3