Żel na paznokciach – jak go nakładać

by

Paznokcie żelowe – są bardzo trwałe, wyglądają naturalnie, ale ich wykonanie jest czaso- i pracochłonne. Ten rodzaj stylizacji na paznokciach utrzymuje się nawet kilka tygodni. Warto więc o nim pomyśleć, jeżeli częste wizyty w salonach kosmetycznych są dla Ciebie nieosiągalne. Zastanawiasz się jak nakładać żel na paznokcie? Poznaj nasze sposoby na prawidłową aplikację żelu. Żel nakłada się na dwa sposoby – bezpośrednio na naturalną płytkę lub na tipsy. Czy ten rodzaj manicure jest dla każdego? Czy żel do paznokci będzie tak samo trwały u wszystkich kobiet? Dziś postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące tego rodzaju stylizacji.

Proces nakładania żelu krok po kroku

Jak już wspomnieliśmy, istnieją dwie metody nakładania żelu – na naturalną płytkę i na tipsy. Paznokcie żelowe sprawdzą się idealnie u kobiet, posiadających słabe, łamliwe paznokcie. Poza tym, są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, którym zależy na uzyskaniu trwałej stylizacji bez konieczności częstych wizyt u kosmetyczek. Proces nakładania żelu jest jednak czaso- i pracochłonny…

Przygotowanie płytki

Przed nałożeniem żelu na paznokcie należy je odpowiednio przygotować. Przede wszystkim – pamiętaj, żeby były maksymalnie obcięte i zmatowione, a skórki – odsunięte. Następnie zastosuj cleaner i – opcjonalnie – zaaplikuj primer. Jeżeli decydujesz się na nałożenie żelu na tips lub szablon – w obu przypadkach dostosuj ich kształt do swojej płytki.

Nałożenie żelu do paznokci

Proces nałożenia żelu do paznokci jest trójetapowy, albo inaczej – trójwarstwowy. W przypadku aplikacji żelu na tips, pierwsza warstwa musi objąć całą jego powierzchnię. Jeśli natomiast nakładasz żel na szablon – powinna zbudować długość i kształt paznokcia. Druga warstwa to nic innego jak wyprofilowanie krzywej C, a trzecia – wykończenie stylizacji. Pamiętaj, żeby nakładać minimalną ilość żelu i po każdej aplikacji utwardzić go w lampie. Jeżeli na tym etapie będziesz chciała “na bieżąco” modyfikować kształt paznokcia, przydatny okaże Ci się z pewnością również pilnik.

różowy żel do paznokci

Malowanie paznokci

Po wszystkich wymienionych czynnościach możesz przejść do procesu malowania. Jeżeli zależy Ci na tym, by Twoje paznokcie pięknie błyszczały, a skórki były miękkie i nawilżone – zastosuj również oliwkę. Dzięki niej okres trwałości Twojej nowej stylizacji będzie jeszcze dłuższy.

Żel na paznokciach – uzupełnianie i zdejmowanie żelu

Mimo że stylizacja żelowa jest bardzo trwała i utrzymuje się nawet 5 tygodni, nie oznacza to, że paznokcie w tym czasie nie rosną. Jeżeli widzisz znaczący ubytek żelu po krótszym czasie, warto go uzupełnić. Najlepiej zrobi to profesjonalna stylistka paznokci. Niektóre kobiety – zamiast uzupełnienia – decydują się od razu na nowy manicure. Co wtedy? Oczywiście, najpierw trzeba zdjąć obecny żel z paznokci. Istnieje kilka metod, jak tego dokonać.

Rozpuszczenie żelu w “kąpieli” z acetonem

Pierwszym sposobem na pozbycie się żelu jest zanurzenie paznokci w misce z acetonem. Żel powinien się całkowicie rozpuścić po 20-25 minutach. Mimo że ta metoda jest bardzo prosta i łatwa do zrobienia, potrafi dość mocno zaszkodzić Twoim płytkom i skórkom.

Owinięcie paznokci folią z acetonem

Drugi sposób zdjęcia żelu do paznokci jest również prosty, ale już mniej szkodliwy z uwagi na czas reakcji z acetonem. Do jego wykonania potrzebujesz tylko waciki kosmetyczne, folię aluminiową i właśnie aceton. Wacik zanurzasz w acetonie i owijasz nim paznokieć, a potem jeszcze “zakrywasz” go folią. Już po 10 minutach żel będzie schodził z Twoich paznokci. Jeżeli nie uda Ci się od razu zdjąć go w całości, pomóż sobie patyczkiem do skórek.

Piłowanie żelu do paznokci pilniczkiem gruboziarnistym

Ostatnia metoda jest dość niebezpieczna i inwazyjna, więc stosują ją raczej tylko najbardziej doświadczone stylistki paznokci. Polega na spiłowaniu żelu pilnikiem gruboziarnistym. Sam proces może trwać dość długo z uwagi na duże ryzyko uszkodzenia naturalnej płytki. Po jego zakończeniu, a przed rozpoczęciem kolejnej stylizacji warto dokładnie wyrównać powierzchnię paznokcia i nałożyć mocno nawilżającą oliwkę.

Żel na paznokciach – co wpływa na jego trwałość

Jak wielokrotnie sygnalizowaliśmy, metoda żelowa jest bardzo czaso- i pracochłonna. Wykonują ją przede wszystkim profesjonalne stylistki paznokci. Mimo to, zdarzają się jednak i przypadki, gdy paznokcie żelowe odpadają zdecydowanie szybciej niż byśmy tego chcieli. Co ma największy wpływ na trwałość tej metody? Przede wszystkim zbyt gruba warstwa żelu, zalanie skórek i pominięcie etapu odtłuszczenia płytki cleanerem. Oprócz tego, zdarza się, że lampa do utwardzania jest zbyt słaba lub używa się nieodpowiednich produktów do stylizacji żelowej. Dlatego tak ważne jest, żeby kupować i wybierać jedynie sprawdzone produkty z wiarygodnych źródeł.

stylizacja paznokci żelowych

0