Ubierz paznokcie w sweterek – czyli sweterkowe paznokcie!

by

Zima to pora roku, gdy u kobiet królują sweterki, natomiast u paznokciomaniaczek – sweterkowe paznokcie! Trudno o bardziej stylową i – jednocześnie – kojarzącą się z tym okresem stylizację. Sweterkowy manicure wykonują zarówno profesjonalistki, jak i osoby mniej zaawansowane. Czy jest to najprostsza stylizacja? Z pewnością nie. Czy jednak warto nabyć odpowiedniej wprawy, by nauczyć się ją wykonywać? Oczywiście, że tak! Efekt końcowy zdecydowanie jest tego warty! Sweterkowy manicure zachwyci nie tylko Ciebie, ale i przyciągnie uwagę wielu innych osób. Co jest potrzebne do jego wykonania i jak go zrobić? O tym poniżej!

Sprawdź, co jest potrzebne do wykonania sweterkowych paznokci!

Sweterkowy manicure najlepiej prezentuje się na paznokciach hybrydowych. Dlatego też niezbędne do jego wykonania będą – poza blokiem polerskim i patyczkiem lub sondą – również kolorowy lakier hybrydowy, baza oraz top. Nie zapomnij także oczywiście o przygotowaniu cleanera, wacików oraz lampy do utwardzania. Jeżeli masz już wszystko, możemy przejść przez cały proces wykonania sweterkowych paznokci. Od razu zastrzegamy, że przyda Ci się sporo cierpliwości i “pewna ręka”!

sweterkowe paznokcie hybrydowe

Sweterkowe paznokcie krok po kroku

Standardowo, zacznij od przygotowania paznokci do dalszych zabiegów. Poza tak oczywistymi czynnościami, jak nadanie im idealnego kształtu i odsunięcie i/lub usunięcie skórek, należy je dokładnie, ale delikatnie zmatowić. Najważniejsze jest to, by nie błyszczały przed nałożeniem kolejnych preparatów. Przechodząc płynnie do produktów do stylizacji, nałóż najpierw bazę, którą po aplikacji utwardź w lampie. Następnie zaaplikuj 2 cienkie warstwy kolorowego lakieru hybrydowego. Oczywiście, każdą z nich również utwardź w lampie. Teraz pora przejść – w końcu – do wykonania sweterkowego zdobienia! Tu już sprawa nie wygląda tak prosto…

Sweterkowe zdobienie – jak wykonać?

Zacznijmy od tego, że jeżeli nie decydujesz się na sweterkowy manicure na wszystkich paznokciach, już na tym etapie warto gładkie paznokcie pokryć topem. Wszystko po to, by podczas zdobienia nie zabrudzić ani nie zaprószyć lakieru. Co natomiast z paznokciami, które chcesz “ubrać” w sweterek? Do wykonania tego zdobienia potrzebny jest Ci patyczek lub sonda oraz minimalna ilość kolorowego lakieru. Co ważne – poprzez minimalną ilość rozumiemy dosłownie kropelkę produktu. Wzór na paznokciu wykonuje się poprzez namalowanie dość grubych kresek, które następnie należy utwardzić. Oczywiście, sam splot jest już dowolny i ogranicza Cię tu tylko Twoja wyobraźnia. Istotne jest to, by poprawić wzór jeszcze jeden lub dwa razy, za każdym razem korzystając z lampy do utwardzenia lakieru. Na samym końcu pomaluj paznokcie topem i stylizacja gotowa!

zimowe sweterkowe paznokcie

Czym łatwiej wykonać sweterkowy manicure – sondą czy patyczkiem?

Wiele kobiet ma zawsze wątpliwości, co jest lepsze do wykonania sweterkowych paznokci – sonda czy patyczek? Niestety, nie udzielimy Ci na to pytanie odpowiedzi, ponieważ wszystko jest kwestią bardzo indywidualną. Niektórym lepiej pracuje się na paznokciach przy użyciu drewnianego patyczka. Inne kobiety natomiast zdecydowanie bardziej wolą sondę, ponieważ uważają ją za bardziej precyzyjną. Najlepiej jest przetestować zarówno jeden, jak i drugi przedmiot i samodzielnie zdecydować, co jest najlepsze!

Sweterkowe paznokcie – skąd czerpać inspiracje?

W Sieci znajdziesz wiele propozycji jak wykonać sweterkowe paznokcie. Niektóre mniej, inne – bardziej zaawansowane i spektakularne. Obecnie ogromną skarbnicą inspiracji są nie tylko blogi urodowe, jak chociażby nasz blog AllePaznokcie, ale i profile w social media. Istnieje wiele kont na FB, IG czy Pintereście, gdzie zobaczysz setki, o ile nie tysiące przepięknych stylizacji paznokci, w tym również sweterkowych. Przy okazji, rzuć okiem także na nasze profile, które uaktualniamy na bieżąco w wiele fantastycznych propozycji manicure. Gwarantujemy, że nawet najbardziej niezdecydowane osoby będą w stanie znaleźć wśród nich inspiracje na kolejne stylizacje paznokci!

różowe sweterkowe paznokcie

W AllePaznokcie jest wszystko, co potrzebne do sweterkowych paznokci!

Stwierdziłaś, że przydałby Ci się nowy lakier do sweterkowego manicure? A może za chwilę skończy Ci się top lub baza i potrzebujesz uzupełnić stan swojego wyposażenia do manicure? Koniecznie odwiedź nasz sklep internetowy z kosmetykami AllePaznokcie i przekonaj się, że mamy wszystko, co możesz sobie tylko wymarzyć! Tak szerokiego wyboru produktów do paznokci nie znajdziesz chyba w żadnym innym sklepie internetowym, więc… życzymy cierpliwości podczas przeglądania naszej oferty!

0