Primer do paznokci – czy jest potrzebny i dlaczego?

by

Jaki powinien być idealny manicure… ? Oczywiście, większość paznokciomaniaczek z pewnością odpowie, że zadbany, spektakularny czy też oryginalny… Nie można jednak zapomnieć także o podkreśleniu tego, jak ważna jest jego trwałość! Jeżeli marzy Ci się, żeby Twój manicure utrzymał się na płytce nawet kilka tygodni, nie możesz zapomnieć o produkcie, jakim jest primer do paznokci. Pamiętaj, że na opakowaniach lakierów – niezależnie, czy są to hybrydowe, czy np. żelowe – zawsze podaje się maksymalną trwałość. To właśnie specyfiki takie jak primer do paznokci pozwalają na jej osiągnięcie!

Primer do paznokci – do jakich rodzajów stylizacji?

Primer do paznokci to produkt, który – generalnie rzecz ujmując – zwiększa przyczepność lakierów hybrydowych, masy żelowej oraz akrylu. Można go więc stosować do stylizacji różnego typu. Oczywiście, jego zastosowanie nie jest koniecznością i wiele kobiet radzi sobie bez niego. Jeśli jednak dotychczas nie używałaś primera do paznokci i zastanawiasz się, dlaczego Twój manicure relatywnie szybko się zaczyna kruszyć lub odchodzić od płytki, mamy na to rozwiązanie… Wypróbuj ten produkt, a Twój problem odejdzie w zapomnienie!

Podział primerów do paznokci

Primery do paznokci dzielą się na kwasowe i bezkwasowe. Różnią się one znacząco, więc wybierając ten produkt do stylizacji płytki, zwróć szczególną uwagę na to, jaki rodzaj kupujesz. Często pisze się o tym, że to, który wybrać, zależy jedynie od typu wykonywanej stylizacji, ale nie jest to do końca prawdą. Należy wziąć pod uwagę głównie właściwości płytki, na którą aplikuje się produkt. Wynika to przede wszystkim z faktu, że primery różnią się rodzajem oddziaływania na paznokcie.

Primer kwasowy

Primer kwasowy wykazuje silniejsze działanie na paznokcie niż bezkwasowy. Jest on przeznaczony do paznokci, które są najbardziej problematyczne, czyli takich, na których manicure trzyma się zdecydowanie krócej niż powinien. Ten rodzaj primera do paznokci zawiera w składzie kwas metakrylowy, który znacząco wzmacnia płytkę. Tym, co potrafi odstraszyć, jest natomiast jego zapach – intensywny, nieprzyjemny i działający drażniąco. Nie da się jednak ukryć, że w przypadku najbardziej problematycznych paznokci, sprawdzi się on zdecydowanie najlepiej.

Primer bezkwasowy

Często mówi się, że “jeśli nie wiesz, jaki primer do paznokci wybrać, kup bezkwasowy, a nie zaszkodzisz swojej płytce”. Nie da się ukryć, że jest w tym dużo prawdy. To taki produkt, który spokojnie można kupić “w ciemno”. Jest on znacznie łagodniejszy w działaniu niż primer kwasowy. Wszystko to dzięki octanowi etylu, o zdecydowanie słabszym działaniu niż kwas metakrylowy. Z tego względu wykorzystuje się go częściej i przy niemal każdym typie stylizacji. Ma subtelny zapach, który nie działa drażniąco, więc nawet osoby, które źle reagują na intensywne wonie, mogą go używać bez najmniejszych obaw. Warto jednak wspomnieć o tym, że primer bezkwasowy może nie poradzić sobie w przypadku najbardziej problematycznej płytki.

Właściwości primera do paznokci

Czy – oczywiście poza przedłużaniem trwałości manicure – primer do paznokci posiada jeszcze inne właściwości…? Stosuje się go po to, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i tłustą warstwę z płytki. Wpływa to na wyrównanie PH paznokcia. Nie da się jednak ukryć, że wszystkie te aspekty wpływają bezpośrednio na lepszą przyczepność produktów do stylizacji do płytki, czyli – uzyskanie maksymalnej trwałości manicure.

Primer do paznokci – kiedy się go stosuje?

Primer do paznokci to produkt, który stosuje się na jednym z początkowych etapów stylizacji płytki – jeszcze przed nałożeniem bazy, natomiast po odtłuszczeniu paznokci cleanerem. Jedną z jego największych zalet jest to, że nie trzeba go utwardzać w lampie UV/LED, co pozwala na zaoszczędzenie czasu podczas wykonywania manicure. Użycie primera do paznokci nie wpływa w żadnej mierze na żaden z kolejnych etapów stylizacji. Należy jedynie pamiętać, by po jego aplikacji odczekać wystarczająco długo, aż wyparuje z płytki.

Primer do paznokci powinien się znaleźć w niezbędniku każdej paznokciomaniaczki!

Primer do paznokci to produkt, który znajdziesz z pewnością u każdej profesjonalnej stylistki. Co więcej – osoby zawodowo zajmujące się wykonywaniem manicure posiadają oba typy primerów – kwasowe i bezkwasowe, ponieważ nigdy nie wiadomo, z jaką płytką będzie się miało do czynienia. Ten produkt do przedłużania trwałości manicure jest nie tylko funkcjonalny, ale i wydajny. Należy jednak zwracać uwagę na dokładne zakręcanie buteleczki, ponieważ w przeciwnym razie szybko wyparuje i przestanie spełniać swoje zadanie.

Czy primer do paznokci przyda się także osobom, które manicure wykonują jedynie w domu? Oczywiście, że tak! Początkujące paznokciomaniaczki powinny zdecydować się na zakup primera bezkwasowego, jako bezpieczniejszego dla płytki. W końcu każda kobieta zasługuje na manicure, który utrzyma się nawet kilka tygodni w idealnym stanie, a dzięki użyciu tego produktu jest to jak najbardziej możliwe!

0