Czy żele kolorowe do paznokci to dobry wybór do pedicure?

by

Czy żele kolorowe do paznokci to dobry wybór na pedicure? Odpowiedź brzmi „tak” jeśli odpowiesz sobie twierdząco na poniższe pytania.

Co jest najważniejsze podczas wykonywania pedicure? Jego trwałość? Kolor, który długo pozostanie intensywny i nie ściera się przy użytkowaniu? Nie tylko nieuszkodzenie płytki, ale jej porządne wzmocnienie? Trudno jest wymienić jeden, kluczowy aspekt, ponieważ wszystko jest przecież istotne. Do stylizacji paznokci u stóp najczęściej wybiera się lakiery hybrydowe lub żelowe. Oba typy produktów posiadają wiele zalet, ale dziś skupimy się na żelach kolorowych do paznokci. Dlaczego? Według wielu kobiet, są one fantastyczne szczególnie do pedicure. Czy jest tak w rzeczywistości? Przekonaj się sama!

Żele kolorowe do paznokci – trwałe, intensywne i mocne

Żele kolorowe do paznokci to produkty multifunkcyjne, szczególnie doceniane przez kobiety, które nie mają czasu na wykonywanie stylizacji paznokci co kilka dni. Oszczędność czasu to jednak tylko jedna ich zaleta spośród naprawdę wielu. Określenie żeli kolorowych do paznokci w kilku słowach jest niemal niemożliwe. Dlaczego? Łączą one w sobie same najlepsze właściwości produktów do stylizacji! Czy mają w ogóle jakiekolwiek wady? O tym napiszemy nieco dalej, więc czytaj uważnie.

żele kolorowe do paznokci

Trwałość do 4 tygodni

Żele kolorowe do paznokci charakteryzują się ogromną trwałością. Po ich nałożeniu i utwardzeniu paznokcie potrafią utrzymywać się w nienagannym stanie nawet 4 tygodnie! Miesiąc bez konieczności dokonywania poprawek? To, co kiedyś było niemożliwe, obecnie jest na wyciągnięcie dłoni! Trwałość to jedno, a intensywność koloru – drugie.

Intensywna pigmentacja

Wysokiej jakości żele kolorowe do paznokci to produkty o bardzo intensywnych kolorach. Dzięki zastosowaniu specjalnych barwników, idealnie kryją i – co bardzo istotne dla wielu kobiet – nie zmieniają swojej barwy. Wybierając stylizację żelową na swoje paznokcie u stóp, masz pewność, że decydując się na określony kolor, rzeczywiście będziesz mogła cieszyć się nim na swojej płytce paznokcia.

Wzmocnienie paznokci

Jeszcze nie tak dawno mówiło się o tym, że żele kolorowe do paznokci bardzo osłabiają płytkę paznokcia. Na szczęście produkty z dobrym składem działają zupełnie inaczej – potrafią ją wzmocnić! Najbardziej skuteczne są jednak żele budujące – odbudowujące nawet najbardziej zniszczone paznokcie. Wiadomo nie od dziś, że paznokieć to struktura martwa zatem odbudowanie płytki paznokcia odbywa się poprzez… jej ochronę i brak dalszych mechanicznych uszkodzeń.

Właściwości samopoziomujące

Żele kolorowe na paznokciach u stóp mogą być stosowane samodzielnie, ale nie tylko. Dzięki swoim właściwościom i pigmentacji idealnie sprawdzą się także jako produkt do wykonywania zdobień. Taka stylizacja będzie jeszcze bardziej spektakularna i oryginalna – idealna dla każdej paznokciomaniaczki!

Pedicure żelowy – jak go wykonać?

Pedicure żelowy – podobnie jak hybrydowy – wymaga poświęcenia większej ilości czasu i odrobiny cierpliwości. Pamiętaj jednak, że trwałość żeli to nawet 4 tygodnie, więc warto zdecydować się na ten typ stylizacji! Jak wygląda cały proces? Jakie czynności należy wykonać – krok po kroku – by uzyskać tak spektakularny efekt?

Przygotuj stopy i paznokcie do malowania

Pedicure żelowy zaczyna się na ogół od kąpieli stóp w ciepłej wodzie z odpowiednim specyfikiem. Tak rozmiękczona skóra idealnie nadaje się do kolejnych czynności – usunięcia frezarką zrogowaciałego naskórka i odcisków. Następnie – podobnie jak w trakcie manicure – należy usunąć skórki, nadać kształt płytce i ją wypolerować. Następnie dobrze jest odczekać aż stopy dobrze wyschną zanim przystąpimy do nakładania żelu.

Malowanie płytki

Jeszcze przed aplikacją żelu kolorowego do paznokci, trzeba nałożyć maksymalnie cienką warstwę żelu podkładowego. Utwardza się go w lampie UV 2-3 minuty i stanowi on doskonałą bazę do kolejnych produktów. Następnym krokiem jest już malowanie! Wybierz żel w kolorze najbardziej pasującym do Twojego nastroju i stylu. Żele kolorowe do paznokci nakłada się również w minimalnej ilości na płytkę. Najczęściej aplikuje się 2 warstwy specyfiku – każdą utwardza się w lampie UV/LED lub LED. Na zakończenie procesu malowania przemyj paznokcie cleanerem.

Zakończenie stylizacji

Ostatnim etapem pedicure żelowego jest opiłowanie nierówności (o ile takowe wystąpią), nałożenie żelu nawierzchniowego i utwardzenie go w lampie UV. Oczywiście, w stopy warto jeszcze wmasować krem odżywczy, który będzie idealnym zwieńczeniem całego pedicure.

Pedicure żelowy to trud wart zachodu!

Jak widzisz, żele kolorowe do paznokci to doskonały wybór na pedicure. Posiadają tyle zalet, że trudno je wszystkie wymienić w tak krótkim tekście. Obecnie żele i hybrydy na stopach to najczęstszy wybór paznokciomaniaczek na całym świecie. Oczywiście, nie oszukujmy się, wpływa na to przede wszystkim ich trwałość. Kilka tygodni bez poprawek i uszkodzeń płytki – to jest to!

Ponadto, nie bez znaczenia jest również intensywna pigmentacja produktów do stylizacji. Szczególnie w miesiącach ciepłych, gdy chodzi się z odkrytymi palcami, mocne barwy na paznokciach zdecydowanie królują w pedicure! Krwista czerwień, neonowy róż, a może pastelowy błękit? Każdy z tych kolorów, użyty do wykonania pedicure żelowego, będzie super modny! Nie zrażaj się tym, że stylizacja żelowa jest powszechnie uznawana za dość skomplikowaną! Pamiętaj, że wystarczy trochę praktyki, a i Tobie uda się wykonać cudowny, oryginalny i trwały pedicure!

0