Jak przedłużyć trwałość lakieru na paznokciach?

Jedną z najważniejszych zalet manicure hybrydowego jest to, że po jego zastosowaniu nie musimy się martwić o wygląd naszych paznokci przez wiele, wiele dni. Są jednak kobiety, które narzekają, że mimo skorzystania z tej metody stylizacji paznokci, lakiery hybrydowe nie utrzymują się na ich paznokciach satysfakcjonująco długo. Dlaczego? Jak sprawić, by konieczność usunięcia i zmiany manicure hybrydowego na paznokciach przychodziła dopiero z długimi odrostami lub znudzeniem danym kolorem, a nie z powodu jego nietrwałości?

Dobre przygotowywanie to podstawa!

Wszystkie etapy wykonywania manicure hybrydowego, które dzieją się przed nałożeniem samych lakierów są obowiązkowe by stylizacja paznokci cieszyła nasze oko tak długo, jak to możliwe. Warto poświęcić zatem odpowiednio dużo czasu i uwagi na odsunięcie skórek, delikatne, ale dokładne zmatowienie płytki paznokciowej i przemycie jej odtłuszczaczem. Paznokcie bez zanieczyszczeń, o lekko chropowatej powierzchni, do której łatwo przylgną wszystkie produkty do manicure hybrydowego, pozbawione tłustej warstwy, naturalnie tworzącej się na co dzień na paznokciach będą najlepszą bazą pod manicure hybrydowy, gwarantując jego dobre wykonanie i trwałość.

Dbanie o kondycję!

Chodzi tutaj oczywiście o kondycję paznokci! Im paznokcie zdrowsze, lepiej odżywione i bardziej zadbane – tym lepiej będą znosiły zabiegi manicure hybrydowego. Warto zadbać przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie paznokci. Można to robić zarówno między zabiegami manicure hybrydowego, jak i w czasie noszenia hybryd. Poprawę kondycji paznokci zagwarantuje na pewno oliwka do skórek i paznokci, która skutecznie zajmie się odpowiednim nawilżeniem dłoni.

Pamiętanie o wolnym brzegu!

Niezabezpieczanie wolnego brzegu paznokcia, czyli jego końcówki to jeden z najczęściej popełnianych błędów w malowaniu paznokci lakierami hybrydowymi, który w bardzo dużym stopniu wpływa na nietrwałość manicure hybrydowego. By móc długo cieszyć się paznokciami hybrydowymi należy stworzyć przy wolnym brzegu paznokcia swego rodzaju zakładkę, czyli pomalować lakierem pod spód paznokcia oraz jego brzeg. Powietrze nie dostanie się wówczas pod hybrydę i nie zniszczy naszego stylizacyjnego dzieła!

Ochrona na co dzień!

Lakiery hybrydowe znane są ze swej trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne. By jednak cieszyć się nimi naprawdę długo – nie wystawiaj ich wytrzymałości na zbyt ambitne próby. Długotrwałe moczenie w wodzie, praca wśród zanieczyszczeń na przykład w ogrodzie, narażenie na urazy mechaniczne i działanie środków chemicznych – to nie są czynniki, które będą sprzyjać przedłużeniu trwałości lakieru hybrydowego na paznokciach. Do prac domowych czy w ogrodzie warto skorzystać z rękawiczek – niewielka zmiana naprawdę niewielkim kosztem, a paznokcie, jak i całe dłonie nie będą narażone na negatywne skutki na przykład sprzątania. A jeśli do codziennego zmywania naczyń nie chce się nam zakładać rękawiczek – pamiętajmy o nałożeniu oliwki do skórek i paznokci, która pomoże się zregenerować naszym pazurkom po codziennych pracach domowych.

doctor top lakier do paznokci

Trzeba dać hybrydzie czas!

Lakiery hybrydowe wymagają odpowiedniego czasu utwardzania w lampie. Nie warto tutaj się spieszyć – czas zaoszczędzony na zbyt krótkim trzymaniu paznokci w lampie odbije się potem na konieczności częstszego poprawiania i zmieniania stylizacji na paznokciach oraz samym wyglądzie manicure hybrydowego. Należy trzymać się tego, co producent lakieru mówi o czasie, jaki należy przeznaczyć na utwardzanie w lampie – by nie był on ani zbyt krótki, ani też zbyt długi. We właściwym odmierzaniu czasu na utwardzanie na pewno pomagają współczesne lampy do manicure hybrydowego, wyłączające się same po określonym czasie i dające tym samym znak, że utwardzanie danej warstwy jest już pomyślnie zakończone.

Opieka nad lakierami hybrydowymi

O lakiery hybrydowe należy dbać nie tylko wtedy, gdy znajdują się one tylko na paznokciach. Warto dbać także o zachowywanie ich właściwości, gdy czekają we właściwym sobie miejscu na swoją kolej do upiększania naszych paznokci – to wpływa na późniejszą trwałość manicure hybrydowego wykonanego przy ich pomocy. Na pewno zwracaj uwagę na datę ważności lakierów hybrydowych – jeśli jest ona przekroczona, możesz być pewna, że nie będą one spełniały najlepiej swojej funkcji i nie będą się utrzymywać długo na paznokciach. Najlepiej znajdź ciemne i suche miejsce dla przechowywania swoich lakierów – na przykład w kuferku kosmetycznym i dbaj o to, by były one dobrej jakości.

0