Domowy pedicure – jak go zrobić bez pomocy kosmetyczki?

by

Piękne, zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Przyjęło się, że manicure to już raczej “standard” i wiele pań radzi sobie z nim świetnie także w warunkach domowych. Pojęcie “domowy pedicure” jest natomiast używane zdecydowanie rzadziej i wydaje się, że dziewczyny mniej chętnie wykonują ten zabieg… My natomiast chcielibyśmy dziś udowodnić, że i bez pomocy kosmetyczki można świetnie zadbać o stopy. Oczywiście, trzeba tylko wcześniej zainwestować w kilka produktów i akcesoriów, dzięki którym będzie to łatwiejsze i szybsze. Co jest niezbędne do wykonania domowego pedicure? Przeczytaj nasz tekst i przekonaj się, że większość z tych produktów masz już z pewnością w swojej kosmetyczce!

Pedicure w domu – jak go wykonać?

Jeżeli masz już doświadczenie w wykonywaniu manicure, nasza lista produktów i sprzętów nie powinna Cię bardzo zaskoczyć. Wiele z nich jest analogicznych zarówno przy zabiegach na dłonie, jak i stopy. Zobacz zresztą sama, co po kolei zrobić, by wykonać domowy pedicure.

Produkty do przygotowania paznokci i stóp do dalszych zabiegów

Podobnie jak w przypadku manicure, kluczowym etapem pedicure jest przygotowanie paznokci i stóp do dalszych zabiegów. Najłatwiej wykonać ten etap przy użyciu frezarki, ale doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie każda początkująca paznokciomaniaczka będzie chciała zainwestować w ten sprzęt. Na szczęście ze zrogowaceniami i odciskami poradzą sobie również tarki i pilniki, a paznokcie wypolerujesz także bloczkiem polerskim. Skórki odsuniesz patyczkiem, a – jeśli oczywiście chcesz – usuniesz cążkami. Czy trzeba coś więcej? Jeszcze przed rozpoczęciem przygotowania stóp i paznokci możesz “zafundować” sobie kąpiel i/lub zrobić peeling. Wtedy ułatwisz sobie dalsze zabiegi!

Preparaty do paznokci

Kolejnym, ważnym etapem domowego pedicure jest zajęcie się paznokciami u stóp. Jeżeli zależy Ci na maksymalnie trwałej stylizacji, warto postawić na pedicure hybrydowy lub żelowy. W obu przypadkach koniecznością jest zainwestowanie w naprawdę dobre top oraz bazę. W naszym sklepie internetowym z kosmetykami AllePaznokcie znajdziesz również te, które są specjalnie stworzone z myślą o pedicure. Poznaj je bliżej!

Baza pod lakiery hybrydowe, żele i akrylożel do pedicure – MollyLac Pedixy Base

Jeśli lubisz produkty, które pozwalają na uzyskanie ekstremalnie trwałego i wytrzymałego pedicure, oto coś dla Ciebie! Baza hybrydowa typu soak off MollyLac Pedixy Base została stworzona dla osób, które chcą w prosty sposób uzyskać idealny pedicure. Wyróżnia się fantastyczną, gęstą konsystencją, dobrym składem, maksymalną trwałością i łatwością aplikacji. Dodatkowo, baza do pedicure posiada warstwę inhibicyjną, dzięki której kolor doskonale przylega i nie odpryskuje. Aby uzyskać najlepszy efekt, warto ją stosować wraz z topem no wipe bez przemywania MollyLac Pedixy Top.

domowy pedicure baza do paznokci hybrydowych

Lakier hybrydowy

W dalszej kolejności maluje się paznokcie u stóp przy użyciu dowolnie wybranego lakieru. Czy trzeba kupować specjalny produkt do pedicure…? Nie jest to konieczne! Obecnie lakiery – czy to klasyczne, hybrydowe, czy żelowe – świetnie sprawdzają się zarówno na paznokciach u dłoni, jak i stóp. Pamiętaj jedynie o tym, że w przypadku wyboru produktów żelowych czy hybrydowych, każdą warstwę należy oddzielnie utwardzić w lampie. Tylko wtedy uzyskasz trwały efekt.

Domowy pedicure – Top no wipe bez przemywania – MollyLac Pedixy Top

Ostatnim etapem pedicure jest użycie lakieru nawierzchniowego – topu. Doskonałym wyborem jest użycie topu no wipe bez przemywania – szczególnie mocno rekomendujemy preparat MollyLac Pedixy Top. Ten elastyczny, nabłyszczający top hybrydowy został specjalnie stworzony z myślą o wykonywaniu pedicure. Umożliwia on uzyskanie fantastycznego połysku i maksymalnej trwałości. Co istotne – MollyLac Pedixy Top nie posiada warstwy dyspersyjnej, więc idealnie sprawdzi się również wtedy, gdy – oprócz lakieru – chcesz paznokcie także ozdobić, np. przy użyciu pyłków. Jednocześnie produkt gwarantuje maksymalną odporność paznokci na czynniki zewnętrzne i przeciwdziała ich rozdwajaniu.

domowy pedicure z yopem do paznokci hybrydowych

Domowy pedicure – przekonaj się, że to proste!

Mamy nadzieję, że zobaczyłaś, iż nawet bez pomocy kosmetyczki można zrobić pedicure w domu! Naprawdę niewiele różni się on od wykonania manicure. Największa różnica jest na etapie przygotowania paznokci do malowania z uwagi na możliwość występowania zrogowaceń i odcisków na stopach. Pozostałe etapy stylizacji są niemal analogiczne, więc jesteśmy przekonani, że sobie poradzisz! Powodzenia!

0