Mały autoklaw kosmetyczny – niezastąpiona inwestycja

by

Dezynfekcja i sterylizacja sprzętów oraz powierzchni są absolutnie niezbędne nie tylko w gabinetach lekarskich, przychodniach czy szpitalach, ale i studiach urody! Niestety, wciąż istnieją kosmetolożki, które uważają, że sterylizatory czy inne urządzenia tego typu są zbyt drogie i zajmują za dużo miejsca, więc ich nie kupują.

W rzeczywistości, w zdecydowanej większości przypadków wystarczy kupić mały autoklaw kosmetyczny, który wyróżnia także niższa cena. Gwarantujemy, że zapewni wysoki poziom higieny w Twoim salonie, dzięki czemu przekonasz do siebie Klientki, dla których jest to najwyższym priorytetem.

Czy zakup małego autoklawu kosmetycznego jest niezbędną inwestycją, czy raczej zbędnym wydatkiem? Jakie zalety mają te kompaktowe urządzenia, że tyle stylistek decyduje się właśnie na nie? Sprawdzisz to w dzisiejszym tekście!

Mały autoklaw kosmetyczny – możliwości

Mały autoklaw kosmetyczny, mimo swojego niepozornego rozmiaru, daje analogiczne możliwości w zakresie sterylizacji jak jego większe odpowiedniki. Nie trzeba się więc martwić, że ze względu na swoje wymiary, nie spełni podstawowego zadania, jakie przed nim postawisz.

Efektem działania profesjonalnych autoklawów kosmetycznych jest wyjałowienie narzędzi i akcesoriów kosmetycznych w celu pozbycia się wszelkich występujących tam form mikroorganizmów. Jest to szalenie ważne w kontekście utrzymania najwyższego poziomu higieny.

mały autoklaw kosmetyczny

Zalety małych autoklawów kosmetycznych

Małe autoklawy kosmetyczne posiadają naprawdę wiele zalet. Pokusiliśmy się o wypisanie tych, które są najczęściej wymieniane przez ich użytkowniczki. Jesteśmy ciekawi, czy i dla Ciebie są to największe zalety kompaktowych autoklawów. A może widzisz ich jeszcze więcej?

Nie zajmują wiele miejsca

Być może to tak oczywiste, że nie powinniśmy o tym w ogóle pisać, ale zaryzykujemy. Małe autoklawy kosmetyczne są tak chętnie wybierane przez właścicielki salonów urody głównie dlatego, że są kompaktowe. Szczególnie w niewielkich gabinetach, “zaoszczędzone” miejsce jest na wagę złota!

Są z reguły tańsze

Jak łatwo można się domyślić, takie autoklawy kosmetyczne są nie tylko mniejsze rozmiarowo, ale i tańsze (oczywiście, od tego są również odstępstwa i wiele zależy od konkretnego modelu i jego funkcjonalności).

Jeżeli nie masz więc ogromnych potrzeb i nie musisz sterylizować każdego dnia kilkudziesięciu, a nawet kilkuset pakietów narzędzi/akcesoriów, zakup małego autoklawu kosmetycznego pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Nie trzeba ich zgłaszać do Urzędu Dozoru Technicznego

Kolejną zaletą małych autoklawów kosmetycznych jest brak konieczności zgłaszania ich do Urzędu Dozoru Technicznego.

O ile – co do zasady – autoklawy kosmetyczne podlegają zgłoszeniu, od tego obowiązku istnieją także odstępstwa. Urządzenia o komorze, której pojemność wynosi mniej niż 10 litrów, nie muszą być zgłoszone do UDT.

Nie da się ukryć, że jest to bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić czas.

Czy mały autoklaw kosmetyczny zawsze wystarczy?

Prowadzisz mały gabinet urody i zastanawiasz się, czy aby na pewno niewielki autoklaw kosmetyczny Ci wystarczy? Niestety, nie udzielimy Ci w tym momencie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ nie wiemy, ile urządzeń i akcesoriów masz codziennie do sterylizacji.

Czasami bywa tak, że – mimo wszystko – bardziej opłaca się kupić większy autoklaw kosmetyczny. Tu już jednak decyzja należy wyłącznie do Ciebie i warto, by była poprzedzona bardziej szczegółową analizą.

mały autoklaw kosmetyczny

Mobilna stylistka paznokci także potrzebuje autoklawu!

Pamiętaj, że nie tylko stylistki posiadające gabinet stacjonarny powinny dbać o najwyższe standardy higieniczne – mobilne także! Zapewnienie bezpieczeństwa Klientom jest priorytetowe i nie można tego pomijać!

Mały autoklaw kosmetyczny – gdzie kupić?

Szeroki wybór autoklawów kosmetycznych znajdziesz oczywiście w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie. Są to urządzenia różniące się wymiarami, funkcjonalnościami, a także ceną.

Jesteśmy przekonani, że z pewnością wybierzesz spośród nich taki, który idealnie dopasujesz do swoich potrzeb.

0