Sparkle effect – nowość w świecie zdobień

by

Jak wykonać manicure, który będzie się pięknie prezentował na paznokciach i skutecznie przyciągnie wzrok? Czy klasyczna stylizacja okaże się wystarczająca? Warto wziąć pod uwagę zastosowanie zdobienia na paznokciach. To coś, co odmieni o 180 stopni każdy manicure! Modny efekt na płytce paznokcia to idealny sposób na stworzenie spektakularnej stylizacji. Jeszcze nie tak dawno najwięcej mówiło się o syrence, holo czy lustrze. Dziś te efekty są oczywiście wciąż bardzo trendy, ale oprócz nich – pojawił się także sparkle effect. Co się kryje pod tą nazwą…?

Sparkle, czyli iskrzyć

Chcesz móc pochwalić się pięknie iskrzącymi się paznokciami? Szukasz ozdoby, która będzie błyszczała i migotała mocniej niż jakakolwiek inna? Sparkle effect to zdobienie, które z pewnością zachwyci każdą paznokciomaniaczkę! Za efekt błysku odpowiadają w nim drobinki, które fantastycznie odbijają światło, mieniąc się milionem barw. Sparkle effect jest ozdobą każdej kobiety i jej paznokci niezależnie od wieku. Trudno o bardziej spektakularne zdobienie – jest tak intensywnie błyszczące, że często nakłada się je tylko na jeden paznokieć. Metod stylizacji jest jednak zdecydowanie więcej. Zanim jednak do nich przejdziemy, czas opisać, jak nakłada się sparkle effect na płytkę paznokcia.

Sposób aplikacji sparkle effect

W jaki sposób wykonać stylizację ze zdobieniem sparkle effect? Nie trzeba wcale wiele, by płytka lśniła niczym najpiękniejsza biżuteria! Zobacz, jak krok po kroku uzyskać ten efekt na paznokciach.

Przygotowanie płytki paznokcia

Zacznij stylizację tak, jak zawsze, czyli od przygotowania paznokci. Przeznacz na to nieco więcej czasu, jeśli widzisz, że Twoja płytka jest bardziej zniszczona. Odsunięcie skórek i nadanie kształtu paznokciom to czynności absolutnie niezbędne, jeśli marzysz o pięknym i trwałym manicure. Jeżeli dodatkowo wypolerujesz płytkę, zarówno malowanie, jak i zdobienie będzie jeszcze prostsze.

Wykonanie stylizacji paznokci

Wykonanie zdobienia jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Płytkę posypuje się produktem bezpośrednio na nieutwardzony top. Kluczem do sukcesu stylizacji jest odpowiednie dociśnięcie odstających kawałeczków. W dalszej kolejności utwardź stylizację w lampie UV/LED, a potem – opcjonalnie – pokryj całość topem. Docelowo zdobienie powinno przypominać opalizującą taflę.

Efekty stylizacji paznokci

Trójwymiarowy sparkle effect gwarantuje spektakularną stylizację, obok której nie sposób przejść obojętnie! Oczywiście, tę ozdobę wykonuje się najczęściej na jednym paznokciu, a pozostałe maluje się – standardowo – lakierem klasycznym lub hybrydowym.

Możliwości, jakie daje sparkle effect

Zdobienie sparkle effect, jak wspomnieliśmy, najczęściej wykonuje się na jednej płytce paznokcia u każdej dłoni, ale to tylko jedna z wielu możliwości. Drobinki można układać także w dowolny wzór czy fakturę. Niektóre paznokciomaniaczki tworzą z nich niepowtarzalne, abstrakcyjne kształty, inne natomiast wykonują chyba jeszcze bardziej misterne zdobienie w konkretny wzór. Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć różne wersje kolorystyczne. Wtedy zdobienie nabierze jeszcze bardziej oryginalnego charakteru,

Sparkle effect – idealny także dla początkujących paznokciomaniaczek

Drobinki sparkle effect wyglądają wyjątkowo na każdej płytce paznokcia. Mogłoby się wydawać, że wykonanie stylizacji z ich udziałem jest możliwe tylko dla najbardziej zaawansowanych stylistek. Nic bardziej mylnego! Każda osoba, która ma jakiekolwiek doświadczenie w samodzielnym robieniu manicure, na pewno sobie poradzi także z tym zdobieniem. To przecież tak właściwie “tylko” posypanie płytki paznokci drobinkami. Drobinkami, które dają jednak niesamowity i tak oryginalny efekt na paznokciu. Eksperymentuj z różnym wykorzystaniem sparkle effect i ciesz się tym łatwym zdobieniem.

Bądź na bieżąco z nowościami w zdobieniach paznokci

Sparkle effect to aktualnie najnowszy hit w stylizacji paznokci. Trendy zmieniają się jednak bardzo często, dlatego warto być z nimi na bieżąco. Ozdoby na paznokacich wyglądają zawsze bardzo dobrze. To gwarancja, że Twój manicure będzie lśnił niczym najpiękniejszy diament. Wykonując stylizację z użyciem sparkle effect, niepotrzebna Ci już będzie żadna biżuteria! To doskonały sposób na to, by wyróżnić się z tłumu. Zależy Ci na tym, żeby w prosty sposób uzyskać efekt, który będzie wyglądać tak, jakbyś spędziła nad jego wykonaniem długie godziny? To zdobienie paznokci będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę! Pozwól sobie na efekt WOW – wykorzystaj sparkle effect w swojej stylizacji!

0