Zapowietrzona stylizacja?

by

Poznaj tajniki idealnego przygotowania płytki i właściwej aplikacji produktów, żeby uniknąć zapowietrzeń!

Zapowietrzona stylizacja – co zrobić, by jej uniknąć? Czy wiesz, jakie są przyczyny powstawania zapowietrzeń? Brak doświadczenia w wykonywaniu stylizacji, nieodpowiednia pielęgnacja paznokci, a może zła technika…? Wyobraź sobie, że wszystkie te aspekty mogą wpłynąć na to, że stylizacja będzie zapowietrzona. Jeżeli szukasz sprawdzonych metod na uniknięcie zapowietrzeń, świetnie trafiłaś! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, dzięki któremu każda Twoja stylizacja będzie udana!

paznokcie hybrydowe

6 sposobów na uniknięcie zapowietrzeń!

Istnieje wiele aspektów, na które należy zwracać uwagę, by nie pojawiły się zapowietrzenia. Wyselekcjonowaliśmy te najważniejsze i opisaliśmy je poniżej.

Pamiętaj o dokładnym odsunięciu skórek i nabłonków!

Oczywistym jest, że wykonując stylizację, należy dokładnie opracować paznokcie. Niekiedy jednak, kładąc nacisk na tylnym wale, zapomina się o bocznych. W efekcie, często pojawiają się zapowietrzenia lub odpryski.

Co w takim razie zrobić, by odpowiednio opracować wały? Do ich przygotowania użyj dedykowanych preparatów do zmiękczania skórek lub drewnianego patyczka. Najbardziej skutecznym sposobem opracowania wałów jest frezarka i frez, który – odpowiednio dobrany – maksymalnie precyzyjnie pomoże Ci “pozbyć” się skórek i nabłonków.

Zapowietrzona stylizacja – dokładne zmatowienie paznokci to podstawa

By uniknąć zapowietrzenia stylizacji, konieczne jest odpowiednie przygotowanie paznokci. Nie należy ich piłować, a matowić – zwłaszcza przy skórkach. Świetnie sprawdzają się do tego pilniki z czubkami, wyglądem przypominające ołówek lub falę.

Podczas matowienia naturalnego paznokcia, należy również pamiętać o tym, by robić to maksymalnie delikatnie. Chodzi o to, by, bez dużego nacisku, pozbawić paznokci “błysku”. Jeżeli użyjesz zbyt mocnego nacisku, przyczepność nakładanych produktów będzie po prostu słaba.

manicure hybrydowy

Aplikujesz bazę pod żel? Nie maluj, a wcieraj!

Jeżeli będziesz aplikować bazę pod żel, pamiętaj, aby zawsze traktować ją jako “wcierkę”! Wtedy unikniesz zapowietrzenia stylizacji. Początkującym paznokciomaniaczkom zdarza się stosować bazę w sposób analogiczny do lakieru, czyli malować nią paznokcie. Niestety, niesie to za sobą ryzyko zapowietrzonej stylizacji. Dlatego też należy tego unikać.

Rodzaj bazy do paznokci ma znaczenie!

Aby zapowietrzona stylizacja już nigdy Cię nie dotyczyła, koniecznie pamiętaj także o tym, by odpowiednio dobrać bazę do płytki. Nie można stosować tego samego produktu do płytek elastycznych i twardych.

Do płytek twardych wybierz również bazę twardą (np. Hard Base marki MollyLac), a do elastycznych – elastyczne (np. Rubber Base 2in1 MollyLac). W przypadku natomiast osób z problemami z tarczycą (chorobą Hashimoto) użyj bazę z primerem (chociażby X-Bond Base MollyLac).

Stosując się do tych wskazówek, z pewnością unikniesz zapowietrzeń.

Stosuj Nail Prep

Nail Prep to nie cleaner – warto o tym pamiętać. Mimo że wiele osób myli te dwa preparaty, myśląc, że mają identyczne właściwości, nie jest to prawdą. Nail Prep świetnie zamyka łuskę paznokcia i maksymalizuje przyczepność preparatów do stylizacji. Dzięki temu, nawet w przypadku “trudnej” płytki, nie wystąpią zapowietrzenia i odpryski.

Zapowietrzona stylizacja – zawsze czytaj zalecenia producenta!

Istotne jest również to, by w każdym przypadku dokładnie wczytywać się w zalecenia producentów preparatów. Zarówno za krótkie, jak i za długie utwardzanie w lampie może skutkować kruszeniem się masy lub jej odspojeniem. Dodatkowo, nie każdy produkt można utwardzać we wszystkich rodzajach lamp. Na to również warto zwrócić uwagę, a te informacje są zawarte właśnie w opisie producenta.

zapowietrzona stylizacja manicure

Stosuj się do tych wskazówek, a zapomnisz o tym, czym są zapowietrzenia!

Z pewnością marzysz o tym, by w ogóle zapomnieć o czymś takim jak zapowietrzona stylizacja! Jeżeli będziesz pamiętać o wszystkim tym, co napisaliśmy powyżej, istnieje na to ogromna szansa!

Życzymy Ci samych udanych stylizacji – jesteśmy przekonani, że z naszymi wskazówkami wykonasz idealny manicure! A dodatkowo – wszystkie niezbędne produkty potrzebne do wykonania idealnego manicure, znajdziesz w naszym sklepie online.

0