Zestaw do paznokci – jak wybrać najlepszy?

by

Jeżeli myślisz o samodzielnym wykonywaniu manicure, z pewnością wiesz już, że możesz kupić startowy zestaw do paznokci. Obejmuje on preparaty i sprzęty, które są niezbędne przy wykonywaniu prostych stylizacji płytki. Na rynku znajdziesz obecnie bardzo wiele zestawów do paznokci różnych firm – zarówno podstawowych, jak i bardziej rozbudowanych. Jaki wybrać najlepszy? Czym się kierować, podejmując decyzję zakupową? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym tekście. Nieważne, czy nie masz żadnego doświadczenia w wykonywaniu manicure, czy zdarzało Ci się “robić sobie paznokcie”, w każdym przypadku znajdziesz zestaw do paznokci idealny dla siebie – obiecujemy!

Idealny zestaw do paznokci – co powinien zawierać?

Jakie elementy powinien zawierać idealny zestaw do paznokci? Żeby ułatwić Ci porównywanie zestawów pod kątem ich elementów składowych, postanowiliśmy dokonać podziału na sprzęty, preparaty i sprzęty dodatkowe.

Sprzęty do manicure

W większości przypadków, jedynym, najważniejszym (i niezastąpionym) elementem, który zawiera zestaw do paznokci jest lampa UV/LED. Oczywiście, sprzęty te różnią się między sobą rozmiarem, mocą, głośnością, a także dodatkowymi funkcjonalnościami. Do podstawowych, budżetowych zestawów do paznokci najczęściej jest dodawana lampa w postaci latarki. Może Cię to zdziwić, ale – uwierz – działa na podobnej zasadzie co większe produkty. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które manicure wykonują przede wszystkim w podróży, gdy nie mają dostępu do swojej ukochanej stylistki, a coś stanie się z płytką. W bardziej zaawansowanych zestawach znajdziesz już częściej spotykaną, tunelową lampę UV/LED.

Preparaty do manicure

W zestawach do paznokci preparatów do manicure jest naprawdę wiele! Poza produktami służącymi do przygotowania płytki do malowania, czyli primerem, cleanerem, removerem czy bazą, znajdziesz tu także oczywiście lakiery do paznokci! W zależności od ceny zestawu – będzie ich mniej lub więcej. Zwróć uwagę na to, czy nie należy wybrać preferowanych kolorów i wpisać je w uwagach do zamówienia. Jeżeli tego nie zrobisz (a będzie to wymagane), możesz otrzymać losowo wybrane, z czym wiąże się ryzyko niedopasowania do Twoich preferencji. W niektórych zestawach do paznokci znajduje się także oliwka, która również przyda się podczas wykonywania stylizacji płytki.

Sprzęty dodatkowe

Podobnie jak w przypadku preparatów, zestawy do paznokci różnią się znacząco między sobą także ilością (i jakością) sprzętów dodatkowych. W niektórych znajdziesz zarówno patyczki, jak i pilniki, waciki bezpyłowe, a nawet sondy. W innych natomiast nie będzie nic tego typu i będziesz musiała albo dokupić te produkty osobno, albo posiłkować się tym, co już posiadasz. Jeżeli nie masz aktualnie w domu nic więcej niż nożyczki czy obcinaczka, polecamy wybrać jednak zestaw do paznokci nieco bardziej zaawansowany, posiadający także wymienione przez nas sprzęty. Pamiętaj, że przygotowanie płytki to jeden z najbardziej istotnych etapów wykonywania manicure!

Zestaw startowy – jaki do salonu, a jaki do domu?

Zestawy do paznokci kupują nie tylko osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wykonywaniem manicure. Zaopatrują się w nie także stylistki paznokci, które wyposażają swój salon albo myślą o pracy “w terenie”, u klientek. Jak się zapewne domyślasz, oczekiwania co do zestawu startowego w obu przypadkach potrafią być bardzo różne. W warunkach domowych, przy wykonywaniu manicure raz na kilka tygodni, nie jest potrzebna bardzo zaawansowana lampa do utwardzania ani dziesiątki lakierów do paznokci… Tu wystarczy podstawowy zestaw złożony z preparatów do przygotowania płytki, sprzętów dodatkowych, prostej lampy oraz 2-3 lakierów. “Na start” jest to w zupełności wystarczające! Potem, sukcesywnie, można dokupować jedynie produkty, które będą się kończyć (choć, uwierz, z reguły wystarczają one na naprawdę długo)!

Dla doświadczonych stylistek najważniejszym elementem zestawu będzie z pewnością lampa do utwardzania. Mobilne manicurzystki postawią z pewnością na sprzęt łatwy do przenoszenia, bardziej kompaktowy, natomiast osoby posiadające własny salon nie muszą patrzeć na wielkość sprzętu, a jego moc czy inne funkcjonalności. Jak widzisz, ile osób, tyle preferencji. Szukając dla siebie zestawu startowego do paznokci, weź pod uwagę nie tyle opinie koleżanek, co osobiste oczekiwania względem niego!

Czy warto zaopatrzyć się w zestaw do paznokci?

Zastanawiasz się, czy zakup zestawu do paznokci ma sens…? Według nas, jak najbardziej! Wybór jednego, kompleksowego produktu to dla Ciebie przede wszystkim nie tylko oszczędność czasu (nie musisz wybierać poszczególnych jego składowych), ale i pieniędzy! Zestawy naprawdę się opłacają – czasami możesz dzięki nim zapłacić nawet o kilkadziesiąt procent mniej niż kupując każdą rzecz pojedynczo! Wygoda również ma tu niebagatelne znaczenie – w końcu wystarczy kilka kliknięć myszką, by zaopatrzyć się we wszystko, co się potrzebuje! Zobacz ofertę zestawów do paznokci i wybierz najlepszy dla siebie!

0