Na co zwracać uwagę przy wyborze frezarki do paznokci?

 

To, jak będzie wyglądać wykonany przez Ciebie manicure zależy przede wszystkim od tego, jak przygotujesz dłonie i paznokcie. Używanie profesjonalnych narzędzi pozwoli Ci na uzyskanie spektakularnych efektów – nawet na dłoniach, które od dłuższego czasu nie były odpowiednio pielęgnowane. Do najbardziej skutecznych przyrządów, używanych w trakcie wykonywania manicure, zaliczamy frezarkę do paznokci.

Frezarka do paznokci – do czego służy?

Frezarka do paznokci jest to urządzenie elektryczne, służące przede wszystkim nadaniu kształtu płytce paznokcia, a także poprawie kondycji dłoni lub stóp. Używają jej głównie profesjonalne stylistki paznokci w trakcie wykonywania manicure lub pedicure. Frezarka do paznokci jest użyteczna szczególnie w przypadku paznokci łamliwych, z grubą płytką – takich, które są bardzo odporne na działanie standardowych pilników. Frezarki do paznokci używa się również do usuwania skórek, a także pozbycia się odcisków lub zrogowaciałej skóry (szczególnie tej na piętach). Stylistki paznokci wykorzystują ją także do ściągania żelu, akrylu lub hybryd. Generalnie umożliwia ona naprawdę wiele – wystarczy posiadać odpowiednie frezy.

Frezarka do paznokci – jak wybrać najlepszą?

Na co należy zwracać szczególną uwagę przy wyborze frezarki do paznokci? Na początku ustal, co jest dla Ciebie priorytetem – szybkość sprzętu, komfort jego użytkowania, jakość dołączonych frezów, a może coś innego?

Moc

Moc urządzenia jest jednym z najbardziej istotnych jego parametrów. Dlaczego? To ona ma wpływ na to, jak szybko skończysz pracę. Jeżeli frezarki do paznokci używasz jedynie do manicure – niezbędne minimum to 40 Wat. Jeśli wykonujesz nią również pedicure – wymagana minimalna moc to 50 Wat.

Ilość obrotów

Optymalna ilość obrotów na minutę w dobrych frezarkach do paznokci to między 20 000 a 30 000. Niektóre frezarki pozwalają na regulację ilości obrotów w zależności od czynności, jakie się nią wykonuje. To zdecydowanie ułatwia pracę stylistkom paznokci i jest bardzo pożądaną opcją.

Głowica

Głowica jest jednym z kluczowych elementów frezarki do paznokci. To do niej mocuje się odpowiedni frez. Stylistki paznokci, które frezarek używają do wielu czynności i często zmieniają końcówki, docenią na pewno głowicę typu twist-lock. Umożliwia ona wymianę frezu jednym ruchem dłoni, co jest bardzo przydatne w trakcie wykonywania zabiegów manicure lub pedicure.

Ilość i jakość dołączonych frezów

Najlepsze, najtrwalsze frezy to te wykonane ze stali szlachetnej. Są bardzo odporne na korozję, a także łatwe do czyszczenia. Niektóre frezarki posiadają w zestawie również frezy jednorazowe, które wyrzuca się po każdym użyciu. Kupując frezarkę do paznokci dowiedz się dokładnie, ile frezów znajduje się w zestawie i jakiej są one jakości.

Uchwyt

Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na komforcie użytkowania frezarki do paznokci, koniecznie weź pod uwagę jej uchwyt. Ergonomiczna rączka to taka, która idealnie leży w dłoni i jest stabilna. Każdy człowiek posiada nieco inny chwyt, więc nie sugeruj się opiniami z Internetu. Ważne, żebyś chwyciła w dłoń kilka urządzeń i samodzielnie oceniła, które jest dla Ciebie najlepsze.

Głośność

Dla wielu stylistek paznokci bardzo istotnym czynnikiem, wpływającym na zakup frezarki jest jego głośność. Im cichszy sprzęt – tym lepiej. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie frezarki, która nie wpłynie na komfort komunikacji między stylistką a klientką. Urządzenie nie powinno również działać drażniąco na słuch po dłuższym czasie użytkowania. Pamiętaj, że jeśli posiadasz swój salon, będziesz go używać codziennie.

Rozmiar i waga

Wszystko zależy od tego, gdzie planujesz wykorzystywać frezarkę do paznokci. Jej rozmiar i waga będą szczególnie istotne w przypadku stylistek mobilnych. Jeżeli wykonujesz manicure i pedicure w salonie lub domu, jej wielkość nie będzie z pewnością dla Ciebie tak ważna. Wyjątkiem jest tu sytuacja, gdy limituje Cię przestrzeń, którą posiadasz.

Frezarka – czy jest niezbędna?

Na koniec postaramy się odpowiedzieć na kluczowe pytanie, które zadaje sobie wiele maniaczek paznokci. Czy frezarka do paznokci jest naprawdę niezbędna? Jeżeli jesteś profesjonalną stylistką i prowadzisz działalność w zakresie wykonywania manicure i pedicure, ten sprzęt zdecydowanie ułatwi i przyspieszy Ci codzienną pracę. Jej zakup szybko Ci się zwróci, jako że dzięki niej będziesz w stanie przyjąć więcej klientek. Do użytku domowego frezarka do paznokci nie jest z pewnością niezbędna. Oczywiście – to ogromne ułatwienie, ale wykonując samodzielnie stylizację paznokci, posiadając odpowiednio dużo czasu, podobny efekt uzyskasz za pomocą pilników. Decyzja należy tylko do Ciebie.

0

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *