Szkolenia online doskonałą formą pozyskiwania wiedzy

by

Czy szkolenia online są dla mnie? Jak stać się ekspertem w swojej branży? Rozwój i doświadczenie – oto klucz do sukcesu. Ukończone studia lub szkoła zawodowa oczywiście dają niezbędną wiedzę, ale technika cały czas idzie do przodu. Bycie na bieżąco z najnowszymi trendami i produktami jest więc koniecznością, jeżeli chce się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientek. Mimo że każda branża rządzi się swoimi prawami, łączy je wszystkie konieczność ciągłego dokształcania się.

Skąd czerpać wiedzę?

Dzięki postępowi technologicznemu istnieje obecnie coraz więcej metod pozyskiwania wiedzy. Kiedyś można było jedynie czytać fachową literaturę i uczestniczyć w szkoleniach czy warsztatach stacjonarnych. Dziś nasze możliwości są niemal nieograniczone i nawet osoby bardzo zajęte, mieszkające w mniejszych miastach mają dostęp do wiedzy – również tej najbardziej specjalistycznej. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się szkolenia “live” prowadzone poprzez media społecznościowe (głównie Facebook). Na czym one polegają? W czym tkwi ich przewaga nad stacjonarnymi? Czy naprawdę posiadają same zalety?

Szkolenia “live” doskonałym sposobem na poszerzanie wiedzy

Co jest tak przyciągającego w szkoleniach “live”, prowadzonych np. na portalu Facebook, że uczestniczy w nich tyle osób? Szczerze powiedziawszy, ciężko znaleźć słabe strony działań tego typu.

Szkolenia “live” są ogólnodostępne

Szkolenia “live” są dostępne niemal dla każdego. Jedynym warunkiem skorzystania z tej aktywności jest posiadanie konta na danym portalu. Nawet jeśli nie masz czasu, żeby obejrzeć szkolenie w całości, zawsze możesz do niego wrócić. Istnieje możliwość zapisu nagrania, dzięki czemu będzie dostępny dla Ciebie w każdym czasie.

Szkolenia “live” są bardzo dynamiczne

Obawiasz się, że w trakcie szkolenia “live” nie będziesz mieć możliwości zadawania pytań? Nic bardziej mylnego. W trakcie relacji wideo przez cały czas możesz komentować to, co widzisz, a także zadawać pytania osobie prowadzącej. Na ogół pod koniec transmisji odbywa się krótka sesja Q&A (pytań i odpowiedzi), w czasie której ekspert reaguje na komentarze zamieszczone przez oglądających transmisję.

Na szkoleniach “live” widzi się więcej

Przewagą szkoleń na żywo nad stacjonarnymi jest również to, że widzi się dokładnie to, co pokazuje ekspert. Uczestniczysz w relacji dotyczącej nowej techniki wykonywania manicure hybrydowego? Z pewnością dostrzeżesz wszystko to, co najważniejsze dzięki przybliżeniu kamery na dłonie modelki. W trakcie szkoleń stacjonarnych to, ile zobaczysz zależy od tego, gdzie usiądziesz. Inna kwestia – jeśli chcesz wrócić do jakiejś treści, poruszanej w trakcie szkolenia – możesz to zrobić w każdej chwili dzięki możliwości zapisu relacji.

Szkolenia online w branży beauty – czy warto?

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że – w zależności od tematyki – szkolenia online potrafią być bardziej lub mniej efektywne. Jeżeli chodzi o branżę beauty – szkolenia “live” są oceniane przez ich uczestników bardzo wysoko. Skąd te opinie? Szkolenia online charakteryzują się tym, że w zdecydowanej większości są bardzo praktyczne. Nie można również zapomnieć o bardzo istotnej kwestii, jaką są koszty uczestnictwa. Szkolenia “live”, prowadzone chociażby poprzez portale społecznościowe, są bezpłatne, co jeszcze zwiększa ich atrakcyjność. Można je również oglądać nawet po zakończeniu transmisji, co w przypadku stylistek paznokci, pracujących często od rana do nocy, jest nie bez znaczenia.

Szkolenia “live”, które warto zobaczyć

Po czym poznać, że konkretne szkolenie “live” jest godne obejrzenia? Warto wziąć pod uwagę profil, który je organizuje. Bardzo ciekawą propozycją są cykliczne szkolenia “live” na profilu Facebook Allepaznokcie. Najlepsze stylistki paznokci pokazują nowości produktowe, jednocześnie demonstrując możliwości preparatów w praktyce. Ponadto, wykonują manicure z wykorzystaniem najnowszych trendów w stylizacji paznokci. Takie szkolenia to moc inspiracji i wiedzy dla każdej stylistki paznokci – zarówno początkującej, jak i bardziej doświadczonej.

Skrót z targów Cosmoprof Wordwide Bologna 2019 w których udział wzięły Allepaznokcie!

0

Brak Komentarzy

What do you think?