Zwykły top do paznokci kontra top no wipe – który wybrać?

by

Top znajduje się na każdej liście produktów, które są absolutnie niezbędne podczas wykonywania manicure hybrydowego. Nic dziwnego – lakier nawierzchniowy pełni ważne funkcje – na tyle istotne, że żaden manicure nie będzie wyglądał dobrze bez jego aplikacji, czyli zwieńczenia stylizacji. Zwykły top do paznokci czy top no wipe? Który z nich jest lepszy? Poznaj różnice między tymi rodzajami topów do paznokci i przekonaj się, który będzie najlepszym wyborem dla Twojej płytki! Zanim to jednak nastąpi, krótko opiszemy właściwości lakierów nawierzchniowych.

Top do paznokci – co to?

Zacznijmy od powtórzenia najważniejszej informacji – szczególnie dla początkujących paznokciomaniaczek – top coat to Twój absolutny must have! Ten produkt do stylizacji bardzo skutecznie przedłuża trwałość manicure. Ponadto – może albo zmatowić, albo, wręcz przeciwnie, dodatkowo nabłyszczyć stylizację.

Lakierów tego typu nie brakuje w sklepach i hurtowniach kosmetycznych, a ich wybór może przyprawić o zawrót głowy. Biorąc pod uwagę mnogość ich rodzajów, naprawdę trudno może być od razu znaleźć ten idealny dla siebie. Zanim jednak podejmiesz decyzję, jaki efekt na płytce chcesz uzyskać i – tym samym – jakie wykończenie lakieru nawierzchniowego najlepiej się sprawdzi, trzeba wybrać najważniejsze… Wolisz zwykły top do paznokci, czyli taki, który przemywa się cleanerem po użyciu, czy też top no wipe, którego przecierać nie trzeba?

Klasyczny top do paznokci vs. top no wipe – porównanie

Wzięliśmy pod lupę dwa najpopularniejsze typy topów do paznokci. Jesteśmy przekonani, że wiele kobiet nieraz miało problem z podjęciem decyzji, który wybrać. Jeśli i Ty zastanawiasz się, czy te lakiery nawierzchniowe różnią się jedynie sposobem aplikacji, koniecznie przeczytaj nasze zestawienie!

Zwykły top do paznokci

Klasyczny top do paznokci to produkt, który posiada warstwę dyspersyjną. Wyciera się ją przy użyciu cleanera, co, nie ukrywajmy, nieco przedłuża proces stylizacji paznokci. Ponadto, przecieranie – według wielu kobiet – potrafi sprawić, że manicure traci na blasku. Zaczęliśmy od wad preparatu, ponieważ są one dość znaczące. Jednak, żeby nie było aż tak negatywnie, zwykły top do paznokci ma również swoje zalety! Zaliczają się do nich m.in. niska cena, duża trwałość, a także krótki czas utwardzania.

Top no wipe

Top no wipe to hit ogromnej liczby paznokciomaniaczek! Wiele z nich uważa, że ten rodzaj lakieru nawierzchniowego jest niemal pozbawiony wad! Czy jest aż tak dobrze? Pokusimy się o stwierdzenie, że wcale nie dziwi nas jego rosnąca popularność! Przede wszystkim – pozwala na oszczędność czasu. Nikt tak jak aktywna kobieta nie doceni produktu, którego aplikacja jest tak prosta (i szybka)! Ponadto, brak warstwy dyspersyjnej i – tym samym – brak konieczności jej przetarcia sprawia, że nie traci się nic z blasku stylizacji.

Sam produkt, mimo że nierzadko określany jako mniej trwały niż zwykły top do paznokci, jest wręcz stworzony do wszelkich zdobień. Pyłki, płatki, brokat… Top no wipe fantastycznie podkreśli wszystkie ich atuty! Lakier nawierzchniowy bez warstwy dyspersyjnej jest wygodny – to fakt. Łącząc to z oszczędnością czasu podczas aplikacji i efektem końcowym stylizacji, okazuje się, że w wielu przypadkach jest to produkt niemal bezkonkurencyjny!

zwykły top do paznokci

Czy każdy top do paznokci nakłada się w ten sam sposób?

Niezależnie od tego, który top do paznokci finalnie wybierzesz, każdy aplikuje się w tym samym momencie – jako ostatni preparat podczas stylizacji. Jeśli zdecydujesz się na zwykły top do paznokci, koniecznie pamiętaj o przetarciu jego warstwy dyspersyjnej. Jeżeli chodzi o top no wipe, tu proces jest zdecydowanie prostszy. Wystarczy utwardzić produkt w lampie i gotowe!

Top no wipe doskonałą alternatywą dla klasycznego lakieru nawierzchniowego!

Szybki i prosty w aplikacji, idealny do zdobień i pozwalający na uzyskanie fantastycznego efektu końcowego… Top no wipe to produkt, który rewelacyjnie sprawdzi się jako zwieńczenie stylizacji paznokci! Kochają go zarówno profesjonalistki, jak i kobiety, które dopiero zaczynają samodzielnie wykonywać manicure. Oczywiście, nie oznacza to, że tradycyjny top do paznokci nie spełni swojej funkcji. Jest on trwały, skuteczny i charakteryzuje się krótszym czasem utwardzania. Jednak – z wielu różnych względów – to top no wipe zyskał w ciągu kilku ostatnich sezonów ogromną popularność. Biorąc pod uwagę wszystkie jego zalety, trudno się temu dziwić i pozostaje nam tylko zachęcić Cię do przetestowania tego rodzaju topu do paznokci. Pamiętaj, że bogatą ofertę znajdziesz na AllePaznokcie.pl.

0